SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińscy operatorzy zapłacą za podstawowe kanały

dodano: 2016-12-12 18:27
autor: RO | źródło: mediasat.info

Ukraina 1 stycznia 2017 roku na Ukrainie wejdą w życie poprawki wprowadzone do ustawy „O radiofonii i telewizji". Ukraiński rząd określił warunki rozpowszechniania usług radiowo - telewizyjnych w formie uniwersalnych usług programowych (UPU). Nowe rozporządzenie zatwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na początku listopada br.. O nadchodzących zmianach pisaliśmy w newsie Ukraina: Sieci kablowe będą płacić za kanały naziemne.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W rezultacie, już od samego początku 2017 roku grupy medialne mają prawo wymagać od operatorów płatnej telewizji opłat za dystrybucję kanałów w ich sieciach kablowych.

Największe cztery grupy medialne przedstawiły swoje propozycje cenowe. Warto zauważyć, że kanały będą sprzedawane w pakietach:
  • pakiet 1+1 Media (6 kanałów: 1+1, 2+2, TET, PlusPlus, Unian TV, Bigudi) za 0,75 hrywny od abonenta miesięcznie
  • pakiet StarLightMedia (6 kanałów: STB, ICTV, Nowyj kanał, QTV, M1, M2) za 0,75 hrywny od abonenta miesięcznie. Oferta jest ważna do 1 stycznia, później wyniesie 1,5 hrywny
  • pakiet Media Group Ukraine (3 kanały: Ukraina, NLO TV, Indigo TV) za 0,45 hrywny od abonenta miesięcznie
  • pakiet Inter Media Group (9 kanałów: Inter, NTN, Mega, Enter Film, Piksel, K1, K2, Zoom, Euronews) za 3 hrywny od abonenta miesięcznie
Wszystkie podane ceny będą ustalane z operatorami w zależności od posiadanej bazy abonenckiej. Przedstawiciele grup medialnych informują też, że opłaty od 1 stycznia 2017 roku mogą wzrosnąć nawet kilkakrotnie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Biznes


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...