reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińscy operatorzy zapłacą za podstawowe kanały

dodano: 2016-12-12 18:27
autor: RO | źródło: mediasat.info

Ukraina 1 stycznia 2017 roku na Ukrainie wejdą w życie poprawki wprowadzone do ustawy „O radiofonii i telewizji". Ukraiński rząd określił warunki rozpowszechniania usług radiowo - telewizyjnych w formie uniwersalnych usług programowych (UPU). Nowe rozporządzenie zatwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na początku listopada br.. O nadchodzących zmianach pisaliśmy w newsie Ukraina: Sieci kablowe będą płacić za kanały naziemne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W rezultacie, już od samego początku 2017 roku grupy medialne mają prawo wymagać od operatorów płatnej telewizji opłat za dystrybucję kanałów w ich sieciach kablowych.

Największe cztery grupy medialne przedstawiły swoje propozycje cenowe. Warto zauważyć, że kanały będą sprzedawane w pakietach:
  • pakiet 1+1 Media (6 kanałów: 1+1, 2+2, TET, PlusPlus, Unian TV, Bigudi) za 0,75 hrywny od abonenta miesięcznie
  • pakiet StarLightMedia (6 kanałów: STB, ICTV, Nowyj kanał, QTV, M1, M2) za 0,75 hrywny od abonenta miesięcznie. Oferta jest ważna do 1 stycznia, później wyniesie 1,5 hrywny
  • pakiet Media Group Ukraine (3 kanały: Ukraina, NLO TV, Indigo TV) za 0,45 hrywny od abonenta miesięcznie
  • pakiet Inter Media Group (9 kanałów: Inter, NTN, Mega, Enter Film, Piksel, K1, K2, Zoom, Euronews) za 3 hrywny od abonenta miesięcznie
Wszystkie podane ceny będą ustalane z operatorami w zależności od posiadanej bazy abonenckiej. Przedstawiciele grup medialnych informują też, że opłaty od 1 stycznia 2017 roku mogą wzrosnąć nawet kilkakrotnie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...
reklama