reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vivendi z 25,75% kapitału zakładowego Mediaset [akt.]

dodano: 2016-12-13 15:43 | aktualizacja: 2016-12-21 11:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vivendi/satkurier.pl

Mediaset Vivendi Wygląda na to, że Vivendi i Mediaset doszli do porozumienia po tym jak francuski gigant wycofał się z zamiaru nabycia 3,5 proc. kapitału zakładowego Mediaset Premium, co nie spodobało się spółce Berlusconiego. Doprowadziło to do trwającego wiele miesięcy sporu, okraszonego pozwami sądowymi o odszkodowanie. Aktualizacja: 20 grudnia br. Vivendi ogłosiło, że ma już 25,75 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Mediaset Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Francuski koncern medialny Vivendi ogłosił 8 kwietnia 2016 roku, że zawarł strategiczne i branżowe partnerstwo z włoską spółką Mediaset. To porozumienie, o zasięgu międzynarodowym, miało obejmować, z jednej strony, różne inicjatywy we wspólnej produkcji i dystrybucji treści audiowizualnych oraz, z drugiej strony, stworzenie globalnej platformy telewizyjnej over-the-top (OTT). W pierwszym etapie Vivendi miało pozyskać 3,5 proc. kapitału zakładowego Mediaset i 100 proc. udziałów Mediaset Premium w zamian za 3,5 proc. kapitału zakładowego Vivendi.

Nieoczekiwane zerwanie współpracy przez Vivendi doprowadziło do wniesienia pozwu sądowego przez Mediaset. Co więcej, proponowane przez Vivendi rozwiązania, mające na celu polubowne zakończenie sporu, nie zostały zaakceptowane przez Mediaset i jego wspólnika Fininvest.

Ostatecznie Vivendi zdecydowało, że nabędzie udziały w spółce Mediaset. Jak poinformował francuski gigant w wydanym komunikacie, ​ze względu na to, że strategiczny ​interes tego branżowego partnerstwa ogłoszonego 8 kwietnia 2016 roku przewyższa wyzwania związane ze sporem, Vivendi przekroczyło próg 3 proc. udziałów w kapitale zakładowym Mediaset, i obecnie posiada 3,01 proc. udziałów.

Jak czytamy w komunikacie Vivendi, zostanie udziałowcem Mediaset jest dla Vivendi zgodne z intencją grupy, by rozwijać swoją działalność w Europie Południowej i strategiczne ambicje jako głównej międzynarodowej grupy medialnej z siedzibą w Europie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, o przekroczeniu progu 3 proc. udziałów poinformowani zostali zarówno Mediaset, jak i włoski regulator medialny Consob.

Vivendi zapewnia, że zamierza nadal nabywać udziały w Mediaset, w zależności od warunków rynkowych, dopóki nie stanie się drugim co do wielkości branżowym akcjonariuszem Mediaset, posiadającym od 10 do 20 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Aktualizacja:
13 grudnia Vivendi poinformowało, że posiada już 12,32 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Aktualizacja:
14 grudnia br. Vivendi ogłosiło, że ma już 20 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Aktualizacja:
20 grudnia br. Vivendi przekazało do wiadomości publicznej, że ma już 25,75 proc. kapitału zakładowego Mediaset i 26,77 proc. praw głosu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE wzmocniona

Wersja wzmocniona anteny OFC-1200 z epoksydowym wysięgnikiem - antena epoksydowa...

670 zł Więcej...
reklama