reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Goście z chińskiej telewizji Guangdong w TVP

dodano: 2016-12-15 13:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP siedziba Telewizja Polska W dniu 12 grudnia br. w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie gościli przedstawiciele chińskiej telewizji Guangdong z prowincji Kanton. Guangdong Radio and Television (GRT) obejmuje 12 bezpłatnych kanałów telewizyjnych, 10 cyfrowych płatnych kanałów telewizyjnych, 9 częstotliwości radiowych. Sygnał telewizji satelitarnej dociera do ponad 50 krajów i regionów, z zasięgiem liczącym około 2 mld odbiorców.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Guangdong Radio and Television jest największym kantońskim nadawcą radiowym i drugim co do wielkości nadawcą telewizyjnym, tuż za Hong Kong TVB. Stacja powstała w roku 2014, w wyniku fuzji Guangdong TV, Guangdong Radio, Southern Media Corporation i Television Southern.

W skład delegacji ze strony chińskiej weszli przedstawiciele władz GRT oraz dyrektorzy do spraw ekonomicznych, programowych i international relations, których powitał Maciej Stanecki, członek zarządu TVP. Ze strony TVP udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele Biura Spraw Korporacyjnych, Biura Koordynacji Programowej, Biura Handlu, OMI i TVP Wrocław.
 
Maciej Stanecki (z prawej) i przedstawiciele Guangdong Radio and Television (GRT) podczas wizyty w TVP, foto: TVP
Maciej Stanecki (z prawej) i przedstawiciele Guangdong Radio and Television (GRT) podczas wizyty w TVP, foto: TVP


Jak informuje TVP, goście poznali mechanizmy funkcjonowania Telewizji Polskiej, interesowały ich także kwestie programowe oraz możliwe formy współpracy. Podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą handlową TVP, poznać nasze osiągnięcia w obszarze nowych mediów, przede wszystkim VOD, a także porozmawiać o tematyce chińskiej w produkcjach TVP. Zaprezentowali także przykłady najnowszych programów GRT, a także szeroką ofertę i profil stacji. Obie strony z zainteresowaniem obejrzały przedstawione propozycje programowe, podkreślając potencjał możliwej współpracy w tym obszarze.

- Wizyta przedstawicieli Guangdong Radio and Television to kolejny przykład dużego zainteresowania, jakim na rynku azjatyckim cieszą się produkcje Telewizji Polskiej. Kontakty TVP z nadawcami chińskimi datują się od wielu lat, m.in. z CCTV, Hebei czy China Movie Channel. Współpraca z telewizją GRT stwarza pole do szerszego zaistnienia Telewizji Polskiej na jej kanałach, co z uwagi na zasięg stacji może pozwolić na pozyskanie szerokiej widowni naszych programów w tym regionie - informuje TVP.

Była to kolejna wizyta przedstawicieli chińskich mediów w TVP w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej w Telewizji Polskiej gościła delegacja Provincial Radio & TV Station z prowincji Shaanxi (więcej tutaj), a reprezentacja TVP, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej (PAP), Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) oraz dziennika „Rzeczpospolita” spotkała się w Warszawie z przedstawicielami takich chińskich mediów jak Agencja Xinhua News, China Daily, China Central Television CCTV, China Radio International i xinhuanet.com (więcej tutaj). Dodajmy, iż w ostatnim czasie TVP odwiedziły również delegacje Indonezji (więcej tutaj) czy brytyjskiego nadawcy BBC Worldwide (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...
reklama