SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Goście z chińskiej telewizji Guangdong w TVP

dodano: 2016-12-15 13:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP siedziba Telewizja Polska W dniu 12 grudnia br. w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie gościli przedstawiciele chińskiej telewizji Guangdong z prowincji Kanton. Guangdong Radio and Television (GRT) obejmuje 12 bezpłatnych kanałów telewizyjnych, 10 cyfrowych płatnych kanałów telewizyjnych, 9 częstotliwości radiowych. Sygnał telewizji satelitarnej dociera do ponad 50 krajów i regionów, z zasięgiem liczącym około 2 mld odbiorców.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Guangdong Radio and Television jest największym kantońskim nadawcą radiowym i drugim co do wielkości nadawcą telewizyjnym, tuż za Hong Kong TVB. Stacja powstała w roku 2014, w wyniku fuzji Guangdong TV, Guangdong Radio, Southern Media Corporation i Television Southern.

W skład delegacji ze strony chińskiej weszli przedstawiciele władz GRT oraz dyrektorzy do spraw ekonomicznych, programowych i international relations, których powitał Maciej Stanecki, członek zarządu TVP. Ze strony TVP udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele Biura Spraw Korporacyjnych, Biura Koordynacji Programowej, Biura Handlu, OMI i TVP Wrocław.
 
Maciej Stanecki (z prawej) i przedstawiciele Guangdong Radio and Television (GRT) podczas wizyty w TVP, foto: TVP
Maciej Stanecki (z prawej) i przedstawiciele Guangdong Radio and Television (GRT) podczas wizyty w TVP, foto: TVP


Jak informuje TVP, goście poznali mechanizmy funkcjonowania Telewizji Polskiej, interesowały ich także kwestie programowe oraz możliwe formy współpracy. Podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą handlową TVP, poznać nasze osiągnięcia w obszarze nowych mediów, przede wszystkim VOD, a także porozmawiać o tematyce chińskiej w produkcjach TVP. Zaprezentowali także przykłady najnowszych programów GRT, a także szeroką ofertę i profil stacji. Obie strony z zainteresowaniem obejrzały przedstawione propozycje programowe, podkreślając potencjał możliwej współpracy w tym obszarze.

- Wizyta przedstawicieli Guangdong Radio and Television to kolejny przykład dużego zainteresowania, jakim na rynku azjatyckim cieszą się produkcje Telewizji Polskiej. Kontakty TVP z nadawcami chińskimi datują się od wielu lat, m.in. z CCTV, Hebei czy China Movie Channel. Współpraca z telewizją GRT stwarza pole do szerszego zaistnienia Telewizji Polskiej na jej kanałach, co z uwagi na zasięg stacji może pozwolić na pozyskanie szerokiej widowni naszych programów w tym regionie - informuje TVP.

Była to kolejna wizyta przedstawicieli chińskich mediów w TVP w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej w Telewizji Polskiej gościła delegacja Provincial Radio & TV Station z prowincji Shaanxi (więcej tutaj), a reprezentacja TVP, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej (PAP), Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) oraz dziennika „Rzeczpospolita” spotkała się w Warszawie z przedstawicielami takich chińskich mediów jak Agencja Xinhua News, China Daily, China Central Television CCTV, China Radio International i xinhuanet.com (więcej tutaj). Dodajmy, iż w ostatnim czasie TVP odwiedziły również delegacje Indonezji (więcej tutaj) czy brytyjskiego nadawcy BBC Worldwide (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...