reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Likwidacja Biełsat TV?

dodano: 2016-12-16 09:36 | aktualizacja: 2016-12-16 13:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: W polityce. Pl/GW

Belsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV, potwierdziła w wywiadzie dla wPolityce.pl, że rząd podjął decyzję o obcięciu dotacji dla tej stacji na 2017 rok o ponad dwie trzecie. Co to oznacza w praktyce? - Likwidację. Czy można nazwać to inaczej? - skomentowała dość dosadnie dyrektor Biełsat TV. Decyzja nie została jeszcze formalnie przekazana.

Belsat TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agnieszka Romaszewska-Guzy nie ukrywa swojego zaskoczenia wywołanego informacją o obcięciu dotacji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuje podobno dokument, który wkrótce zostanie oficjalnie przedstawiony. Dotacja na 2017 rok dla Biełsat TV ma być zmniejszona z dotychczasowych 17 mln zł do 5 mln zł. Jak zapewnia Romaszewska-Guzy, telewizja już teraz jest robiona niezwykle oszczędnie, a jej budżet jest równoważny budżetowi zaledwie 5 dni RT (Russia Today).

Dyrektor Biełsat TV powiedziała, że przedstawiała szefostwu różne koncepcje, mające na celu rozwój stacji, w tym stworzenie kanału TVP Zagranica obejmującego Biełsat TV. - Dowiedziałam się również, że mamy nadawać po rosyjsku. To kolejny absurd! Język białoruski stał się naszym znakiem rozpoznawczym - powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy dla wPolityce.pl.

Biełsat TV to kanał nadawany na satelicie Astra 4A (4,8°E) w języku białoruskim, finansowany i prawnie wchodzący w skład Telewizji Polskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama