SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Likwidacja Biełsat TV?

dodano: 2016-12-16 09:36 | aktualizacja: 2016-12-16 13:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: W polityce. Pl/GW

Belsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV, potwierdziła w wywiadzie dla wPolityce.pl, że rząd podjął decyzję o obcięciu dotacji dla tej stacji na 2017 rok o ponad dwie trzecie. Co to oznacza w praktyce? - Likwidację. Czy można nazwać to inaczej? - skomentowała dość dosadnie dyrektor Biełsat TV. Decyzja nie została jeszcze formalnie przekazana.

Belsat TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agnieszka Romaszewska-Guzy nie ukrywa swojego zaskoczenia wywołanego informacją o obcięciu dotacji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuje podobno dokument, który wkrótce zostanie oficjalnie przedstawiony. Dotacja na 2017 rok dla Biełsat TV ma być zmniejszona z dotychczasowych 17 mln zł do 5 mln zł. Jak zapewnia Romaszewska-Guzy, telewizja już teraz jest robiona niezwykle oszczędnie, a jej budżet jest równoważny budżetowi zaledwie 5 dni RT (Russia Today).

Dyrektor Biełsat TV powiedziała, że przedstawiała szefostwu różne koncepcje, mające na celu rozwój stacji, w tym stworzenie kanału TVP Zagranica obejmującego Biełsat TV. - Dowiedziałam się również, że mamy nadawać po rosyjsku. To kolejny absurd! Język białoruski stał się naszym znakiem rozpoznawczym - powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy dla wPolityce.pl.

Biełsat TV to kanał nadawany na satelicie Astra 4A (4,8°E) w języku białoruskim, finansowany i prawnie wchodzący w skład Telewizji Polskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori TVP
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...