SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Likwidacja Biełsat TV?

dodano: 2016-12-16 09:36 | aktualizacja: 2016-12-16 13:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: W polityce. Pl/GW

Belsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV, potwierdziła w wywiadzie dla wPolityce.pl, że rząd podjął decyzję o obcięciu dotacji dla tej stacji na 2017 rok o ponad dwie trzecie. Co to oznacza w praktyce? - Likwidację. Czy można nazwać to inaczej? - skomentowała dość dosadnie dyrektor Biełsat TV. Decyzja nie została jeszcze formalnie przekazana.

Belsat TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Agnieszka Romaszewska-Guzy nie ukrywa swojego zaskoczenia wywołanego informacją o obcięciu dotacji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuje podobno dokument, który wkrótce zostanie oficjalnie przedstawiony. Dotacja na 2017 rok dla Biełsat TV ma być zmniejszona z dotychczasowych 17 mln zł do 5 mln zł. Jak zapewnia Romaszewska-Guzy, telewizja już teraz jest robiona niezwykle oszczędnie, a jej budżet jest równoważny budżetowi zaledwie 5 dni RT (Russia Today).

Dyrektor Biełsat TV powiedziała, że przedstawiała szefostwu różne koncepcje, mające na celu rozwój stacji, w tym stworzenie kanału TVP Zagranica obejmującego Biełsat TV. - Dowiedziałam się również, że mamy nadawać po rosyjsku. To kolejny absurd! Język białoruski stał się naszym znakiem rozpoznawczym - powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy dla wPolityce.pl.

Biełsat TV to kanał nadawany na satelicie Astra 4A (4,8°E) w języku białoruskim, finansowany i prawnie wchodzący w skład Telewizji Polskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...