SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel: w nocy z 20 na 21.12 możliwe przerwy w emisji MUX 3

dodano: 2016-12-20 19:40
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: EmiTel

MUX3_tlo_360px.jpg Operator EmiTel 20 grudnia wieczorem (komunikat z godziny 19:00) poinformował, że w nocy z 20 na 21 grudnia dojdzie do uzgodnionych z Telewizją Polską prac serwisowych. W ich efekcie może dojść do krótkich przerw w emisji MUX 3 w wybranych regionach. Jest to dalszy ciąg działań mających na celu wyeliminowanie sporadycznych problemów z emisją kanałów MUX 3 obserwowanych w ostatnich dniach.

EmiTel MUX 3 zakłócenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat operatora EmiTel:

Dziś w nocy (noc z 20 na 21 grudnia - dop. red.), w godzinach 1:00 – 6:00, prowadzone będą uzgodnione z Telewizją Polską prace serwisowe mogące skutkować regionalnie krótkimi przerwami w dostępności sygnału MUX-3.

Kilka godzin wcześniej operator opublikował komunikat, w którym wyjaśnił, że zlokalizowano i odłączono część systemu nadawczego, w której występowały zakłócenia. Badane są przyczyny powstania awarii, a obowiązki przejął system zastępczy, co potwierdzają czytelnicy mieszkający w niektórych lokalizacjach (zaobserwowano zmiany identyfikatora sieci np. z „NW 03 DOL” na „Emitel”).

Na stan z 20 grudnia do g. 13:00 operator nie obserwował już żadnych problemów z emisją MUX 3.

W związku z zakłóceniami w odbiorze sygnału telewizyjnego TVP na multipleksie MUX-3, które występowały w dniach 17, 18 i 19 grudnia 2016 roku, EmiTel Sp. z o.o., operator świadczący usługi cyfrowej emisji programów telewizyjnych, informuje, iż według stanu na dzień 20 grudnia 2016 roku, godz. 13:00:  
 
1. Obecnie operator nie obserwuje zakłóceń w nadawanym sygnale na MUX-3.
2. Części systemu nadawczego, w których obserwowano zakłócenia, zostały odizolowane, a ich niektóre funkcje zostały przejęte przez system zastępczy.
3. Odizolowane części systemu poddawane są dalszej wnikliwej analizie w celu jednoznacznego ustalenia źródeł i mechanizmu awarii.
4. Analizy wykonywane są we współdziałaniu z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Telewizją Polską S.A.
5. Wyniki analiz będą wykorzystane przy realizacji działań zmierzających do przywrócenia pełnej sprawności systemu podstawowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Hi Media Q10 Pro

Odtwarzacz sieciowy, mini PC, odtwarza BD 3D ISO, wyposażony w...

899 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes Yagi L790

Wysokiej jakości telewizyjna antena Yagi L790 hiszpańskiej firmy Televes. Zaprojektowana...

99 zł Więcej...