SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel: w nocy z 20 na 21.12 możliwe przerwy w emisji MUX 3

dodano: 2016-12-20 19:40
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: EmiTel

MUX3_tlo_360px.jpg Operator EmiTel 20 grudnia wieczorem (komunikat z godziny 19:00) poinformował, że w nocy z 20 na 21 grudnia dojdzie do uzgodnionych z Telewizją Polską prac serwisowych. W ich efekcie może dojść do krótkich przerw w emisji MUX 3 w wybranych regionach. Jest to dalszy ciąg działań mających na celu wyeliminowanie sporadycznych problemów z emisją kanałów MUX 3 obserwowanych w ostatnich dniach.

EmiTel MUX 3 zakłócenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat operatora EmiTel:

Dziś w nocy (noc z 20 na 21 grudnia - dop. red.), w godzinach 1:00 – 6:00, prowadzone będą uzgodnione z Telewizją Polską prace serwisowe mogące skutkować regionalnie krótkimi przerwami w dostępności sygnału MUX-3.

Kilka godzin wcześniej operator opublikował komunikat, w którym wyjaśnił, że zlokalizowano i odłączono część systemu nadawczego, w której występowały zakłócenia. Badane są przyczyny powstania awarii, a obowiązki przejął system zastępczy, co potwierdzają czytelnicy mieszkający w niektórych lokalizacjach (zaobserwowano zmiany identyfikatora sieci np. z „NW 03 DOL” na „Emitel”).

Na stan z 20 grudnia do g. 13:00 operator nie obserwował już żadnych problemów z emisją MUX 3.

W związku z zakłóceniami w odbiorze sygnału telewizyjnego TVP na multipleksie MUX-3, które występowały w dniach 17, 18 i 19 grudnia 2016 roku, EmiTel Sp. z o.o., operator świadczący usługi cyfrowej emisji programów telewizyjnych, informuje, iż według stanu na dzień 20 grudnia 2016 roku, godz. 13:00:  
 
1. Obecnie operator nie obserwuje zakłóceń w nadawanym sygnale na MUX-3.
2. Części systemu nadawczego, w których obserwowano zakłócenia, zostały odizolowane, a ich niektóre funkcje zostały przejęte przez system zastępczy.
3. Odizolowane części systemu poddawane są dalszej wnikliwej analizie w celu jednoznacznego ustalenia źródeł i mechanizmu awarii.
4. Analizy wykonywane są we współdziałaniu z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Telewizją Polską S.A.
5. Wyniki analiz będą wykorzystane przy realizacji działań zmierzających do przywrócenia pełnej sprawności systemu podstawowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...