SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spacecom zamówił nowego satelitę u Boeinga

dodano: 2016-12-21 10:48 | aktualizacja: 2016-12-21 13:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom/satkurier.pl

Amos_ibc_2016_360px.jpg Spacecom, operator floty satelitarnej Amos, zamówił swojego nowego satelitę u amerykańskiej firmy Boeing Satellite Systems International. Transakcja opiewa na kwotę 161 mln dol. Nowy satelita Amos 17 zostanie wyniesiony w 2019 roku i będzie działać na pozycji orbitalnej 17°E. Przyczyni się do zwiększenia i wzmocnienia zasięgu operatora Spacecom w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Amos 17 będzie pracować na orbicie przez co najmniej 15 lat.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amos 17 będzie oferować transpondery w pasmach Ka, Ku i C w wielu wiązkach. Zapewniając zasięg w paśmie Ka na Bliskim Wschodzie, w Europie i Afryce oraz Ku i C w Afryce, będzie katalizatorem dla planów rozwoju Spacecom w ciągu następnej dekady.
 

Amos 17 będzie nowoczesnym satelitą wielowiązkowym o wysokiej przepustowości, który zapewni niezawodne rozwiązania i zaoferuje istotną przewagę konkurencyjną dla naszych klientów. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Boeingiem nad powiększaniem naszej floty. Satelita Boeinga zapewni idealnie dopasowanie do strategii ekspansji Spacecom, oferując innowacyjną konstrukcję z funkcjami, które zapewniają elastyczne oferty usług, aby sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów. Amos 17 zwiększy nasze możliwości jako rozwijającego się i bardzo wydajnego operatora satelitarnego.

- powiedział David Pollack, prezes Spacecom.

Przypomnimy, że 3 września br. na polu startowym kosmodromu Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie doszło do wybuchu rakiety nośnej Falcon 9, na pokładzie którego znajdował się nowy satelita Spacecom - Amos 6. Następnie, w obliczu tego nieszczęśliwego zdarzenia, operator podjął szereg kroków, mających na celu zachowanie ciągłości usług dla swoich klientów. W październiku br. zapowiedział, że chce wynająć satelitę. Ostatecznie porozumiał się z AsiaSatem, by tymczasowo wykorzystać satelitę AsiaSat 8 na pozycji 4°W. Teraz informuje o poszerzeniu swojej floty o nowego satelitę - Amos 17 na pozycji 17°E. Na razie nie wiadomo, jaka firma podejmie się wyniesienia na orbitę tego nowego satelity.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF następca DAT HD Mix, zalecana...

299 zł Więcej...