SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mistrzostwa Polski i Turniej Czterech Skoczni w TVP1

dodano: 2016-12-22 14:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Zakopane Kamil Stoch Wielkie emocje czekają kibiców skoków narciarskich. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w Zakopanem. Cztery dni później czas na pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Transmisje w TVP1 i TVP Sport.

Turniej Czterech Skoczni


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mistrzostwa Polski na odnowionej Wielkiej Krokwi będą ostatnim sprawdzianem przed Turniejem Czterech Skoczni. Tytułu wywalczonego w marcu tego roku broni Maciej Kot, a na stracie zobaczymy cała polską czołówkę, która tak znakomicie radzi sobie w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. W Zakopanem wystąpią m.in.: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula

Cztery dni później czas na emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni, który popularnością ustępuje w naszym kraju tylko konkursom w Zakopanem i Wiśle. To właśnie tam rozpoczęła się wielka kariera Adama Małysza. Skoczek z Wisły pozostaje jedynym Polakiem, który okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej zawodów w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

Kto tym razem okaże się najlepszy? Przed rokiem wygrał Peter Prevc, który złamał siedmioletnią dominacją skoczków austriackich. Tym razem faworytem jest jednak jego młodszy brat, aktualny lider Pucharu Świata – Domen Prevc. My liczymy na dobrą postawę przede wszystkim Kamila Stocha i Macieja Kota, którzy w tym sezonie stawali już na podium PŚ.

Mistrzostwa Polski skomentuje Stanisław Snopek, reporterem będzie Michał Regulski. Turniej Czterech Skoczni będą komentować z Niemiec i Austrii: Marek Rudziński i Sebastian Szczęsny. Reporterem będzie Michał Regulski. Studio z Warszawy poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Wśród zaproszonych gości znajdzie się Rafał Kot. W roli eksperta wystąpi Włodzimierz Szaranowicz. Komentarze dotyczące występów naszych skoczków zamieszcza na stronie sport.tvp.pl Adam Małysz, stały ekspert TVP Sport.

Plan transmisji:

Mistrzostwa Polski
26 grudnia    Zakopane        TVP Sport, sport.tvp.pl    godz. 13:35
                                          TVP1                             godz. 14:30

Turniej Czterech Skoczni
30 grudnia    Oberstdorf         TVP1                godz. 16:25
1 stycznia    Ga-Pa                TVP1                godz. 13:50
4 stycznia    Innsbruck          TVP1                godz. 13:50
6 stycznia    Bischofshofen   TVP1                godz. 16:30
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...