SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator chce blokować kanał Teleklub

dodano: 2017-01-01 17:16
autor: RO | źródło: mediananny.com/sat-expert.com

Stop Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia chce zablokowania rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego Teleklub. Regulator twierdzi, że nadawca emituje szereg seriali i filmów, które popularyzują organy ochrony prawnej Federacji Rosyjskiej. Pokazywanie rosyjskich resortów siłowych na Ukrainie jest zabronione odpowiednim zapisem w ustawie.

Teleklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Teleklub nadaje na podstawie licencji wydanej w Niemczech. W związku z tą sytuacją, sprawa będzie omawiana na kolejnym posiedzeniu.

Już w październiku regulator wysłał pismo do dystrybutora kanału na Ukrainie, dnieprzańskiej firmy Sonar, z informacją o naruszaniu ukraińskiego prawa i podjęciu niezbędnych kroków, które te naruszenia wyeliminują. Niestety, ale polityka programowa nadawcy nie uległa żadnej zmianie.

Teleklub jest projektem RTVi i grupy Telekino. Kanał działa na częstotliwości rosyjskiego, płatnego kanału Detskij Mir. Teleklub emituje tylko 6 godzin programu nocnego, składającego się z rosyjskich seriali. Z kolei sam RTVi nadaje na podstawie brytyjskiej licencji.

Przypomnijmy, że w ciągu 2 lat Narodowa Rada zabroniła retransmisji 76 rosyjskich kanałów, głównie z powodu anty-ukraińskiej propagandy prowadzonej przez Rosję, zakazane filmy i reklamy. Jednocześnie z powodu sztuczek niektórych nadawców z europejskimi licencjami, regulator adaptował dwa rosyjskie kanały – podróżniczy Travel and Adventure i erotyczny NuArt TV (z licencją estońską i łotewską). W sumie na liście adaptowanych było 156 zagranicznych kanałów, z których 6 miało rosyjską licencję: Dożd, Top Shop TV, Ochotnik i Rybołow, Nasze lubimoje kino, Zoopark i Ewrokino.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1250 zł Więcej...

Antena Televes V-Zenit Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

189 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1450 zł Więcej...