SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator chce blokować kanał Teleklub

dodano: 2017-01-01 17:16
autor: RO | źródło: mediananny.com/sat-expert.com

Stop Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia chce zablokowania rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego Teleklub. Regulator twierdzi, że nadawca emituje szereg seriali i filmów, które popularyzują organy ochrony prawnej Federacji Rosyjskiej. Pokazywanie rosyjskich resortów siłowych na Ukrainie jest zabronione odpowiednim zapisem w ustawie.

Teleklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Teleklub nadaje na podstawie licencji wydanej w Niemczech. W związku z tą sytuacją, sprawa będzie omawiana na kolejnym posiedzeniu.

Już w październiku regulator wysłał pismo do dystrybutora kanału na Ukrainie, dnieprzańskiej firmy Sonar, z informacją o naruszaniu ukraińskiego prawa i podjęciu niezbędnych kroków, które te naruszenia wyeliminują. Niestety, ale polityka programowa nadawcy nie uległa żadnej zmianie.

Teleklub jest projektem RTVi i grupy Telekino. Kanał działa na częstotliwości rosyjskiego, płatnego kanału Detskij Mir. Teleklub emituje tylko 6 godzin programu nocnego, składającego się z rosyjskich seriali. Z kolei sam RTVi nadaje na podstawie brytyjskiej licencji.

Przypomnijmy, że w ciągu 2 lat Narodowa Rada zabroniła retransmisji 76 rosyjskich kanałów, głównie z powodu anty-ukraińskiej propagandy prowadzonej przez Rosję, zakazane filmy i reklamy. Jednocześnie z powodu sztuczek niektórych nadawców z europejskimi licencjami, regulator adaptował dwa rosyjskie kanały – podróżniczy Travel and Adventure i erotyczny NuArt TV (z licencją estońską i łotewską). W sumie na liście adaptowanych było 156 zagranicznych kanałów, z których 6 miało rosyjską licencję: Dożd, Top Shop TV, Ochotnik i Rybołow, Nasze lubimoje kino, Zoopark i Ewrokino.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori Telewizja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...