reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator chce blokować kanał Teleklub

dodano: 2017-01-01 17:16
autor: RO | źródło: mediananny.com/sat-expert.com

Stop Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia chce zablokowania rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego Teleklub. Regulator twierdzi, że nadawca emituje szereg seriali i filmów, które popularyzują organy ochrony prawnej Federacji Rosyjskiej. Pokazywanie rosyjskich resortów siłowych na Ukrainie jest zabronione odpowiednim zapisem w ustawie.

Teleklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Teleklub nadaje na podstawie licencji wydanej w Niemczech. W związku z tą sytuacją, sprawa będzie omawiana na kolejnym posiedzeniu.

Już w październiku regulator wysłał pismo do dystrybutora kanału na Ukrainie, dnieprzańskiej firmy Sonar, z informacją o naruszaniu ukraińskiego prawa i podjęciu niezbędnych kroków, które te naruszenia wyeliminują. Niestety, ale polityka programowa nadawcy nie uległa żadnej zmianie.

Teleklub jest projektem RTVi i grupy Telekino. Kanał działa na częstotliwości rosyjskiego, płatnego kanału Detskij Mir. Teleklub emituje tylko 6 godzin programu nocnego, składającego się z rosyjskich seriali. Z kolei sam RTVi nadaje na podstawie brytyjskiej licencji.

Przypomnijmy, że w ciągu 2 lat Narodowa Rada zabroniła retransmisji 76 rosyjskich kanałów, głównie z powodu anty-ukraińskiej propagandy prowadzonej przez Rosję, zakazane filmy i reklamy. Jednocześnie z powodu sztuczek niektórych nadawców z europejskimi licencjami, regulator adaptował dwa rosyjskie kanały – podróżniczy Travel and Adventure i erotyczny NuArt TV (z licencją estońską i łotewską). W sumie na liście adaptowanych było 156 zagranicznych kanałów, z których 6 miało rosyjską licencję: Dożd, Top Shop TV, Ochotnik i Rybołow, Nasze lubimoje kino, Zoopark i Ewrokino.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...
reklama