reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO rezygnuje z dosyłu swoich stacji z 4°W

dodano: 2017-01-01 19:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

HBO Z końcem 2016 roku spółka HBO Europe zakończyła dystrybucję swoich kanałów na satelicie Amos 2 (4°W). Z tego satelity nie są już dostępne HBO Hungary, HBO2 CE, HBO3, Cinemax i Cinemax 2. Operator postanowił skupić się na innym sposobie dystrybucji kanałów HBO do swoich klientów - operatorom platform kablowych i satelitarnych są one dostarczane poprzez IP (protokół internetowy).

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyżej wspomniane kanały były na satelicie Amos 2 zakodowane w systemie PowerVu. Jednak ten system dostępu warunkowego został już wcześniej złamany, przez co możliwy był ewentualny nielegalny dostęp do płatnych treści. Mógł to być jeden z powodów zakończenia dystrybucji kanałów HBO przez satelitę. Innym z pewnością była chęć poczynienia oszczędności.

HBO przez długi czas korzystało z satelitów na potrzeby dystrybucji swoich kanałów. Dawniej na 4°W nadawane były także lokalne wersji HBO, jak HBO CZ, HBO PL i HBO Adria czy wersje HD kanałów HBO.

Zakończenie dystrybucji HBO na satelicie Amos nie ma wpływu na platformy satelitarne i sieci kablowe. Tam kanały HBO są nadal dostępne.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama