SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO rezygnuje z dosyłu swoich stacji z 4°W

dodano: 2017-01-01 19:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

HBO Z końcem 2016 roku spółka HBO Europe zakończyła dystrybucję swoich kanałów na satelicie Amos 2 (4°W). Z tego satelity nie są już dostępne HBO Hungary, HBO2 CE, HBO3, Cinemax i Cinemax 2. Operator postanowił skupić się na innym sposobie dystrybucji kanałów HBO do swoich klientów - operatorom platform kablowych i satelitarnych są one dostarczane poprzez IP (protokół internetowy).

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyżej wspomniane kanały były na satelicie Amos 2 zakodowane w systemie PowerVu. Jednak ten system dostępu warunkowego został już wcześniej złamany, przez co możliwy był ewentualny nielegalny dostęp do płatnych treści. Mógł to być jeden z powodów zakończenia dystrybucji kanałów HBO przez satelitę. Innym z pewnością była chęć poczynienia oszczędności.

HBO przez długi czas korzystało z satelitów na potrzeby dystrybucji swoich kanałów. Dawniej na 4°W nadawane były także lokalne wersji HBO, jak HBO CZ, HBO PL i HBO Adria czy wersje HD kanałów HBO.

Zakończenie dystrybucji HBO na satelicie Amos nie ma wpływu na platformy satelitarne i sieci kablowe. Tam kanały HBO są nadal dostępne.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...