SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO rezygnuje z dosyłu swoich stacji z 4°W

dodano: 2017-01-01 19:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

HBO Z końcem 2016 roku spółka HBO Europe zakończyła dystrybucję swoich kanałów na satelicie Amos 2 (4°W). Z tego satelity nie są już dostępne HBO Hungary, HBO2 CE, HBO3, Cinemax i Cinemax 2. Operator postanowił skupić się na innym sposobie dystrybucji kanałów HBO do swoich klientów - operatorom platform kablowych i satelitarnych są one dostarczane poprzez IP (protokół internetowy).

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyżej wspomniane kanały były na satelicie Amos 2 zakodowane w systemie PowerVu. Jednak ten system dostępu warunkowego został już wcześniej złamany, przez co możliwy był ewentualny nielegalny dostęp do płatnych treści. Mógł to być jeden z powodów zakończenia dystrybucji kanałów HBO przez satelitę. Innym z pewnością była chęć poczynienia oszczędności.

HBO przez długi czas korzystało z satelitów na potrzeby dystrybucji swoich kanałów. Dawniej na 4°W nadawane były także lokalne wersji HBO, jak HBO CZ, HBO PL i HBO Adria czy wersje HD kanałów HBO.

Zakończenie dystrybucji HBO na satelicie Amos nie ma wpływu na platformy satelitarne i sieci kablowe. Tam kanały HBO są nadal dostępne.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Hi Media Q10 Pro

Odtwarzacz sieciowy, mini PC, odtwarza BD 3D ISO, wyposażony w...

899 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes Yagi L790

Wysokiej jakości telewizyjna antena Yagi L790 hiszpańskiej firmy Televes. Zaprojektowana...

99 zł Więcej...