TVP Sport: Radwańska z Alison Riske w WTA Shenzhen

dodano: 2017-01-03 14:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

WTA Shenzhen Open W czwartek, 5 stycznia Agnieszka Radwańska zagra o półfinał WTA Shenzhen z Alison Riske. Początek transmisji około godz. 9:00 w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl. Simona Halep niespodziewanie przegrała z Kateriną Siniakovą 3:6, 6:4, 5:7 w spotkaniu drugiej rundy turnieju w Shenzhen. Rumunka była rozstawiona z numerem drugim.

Agnieszka Radwańska WTA Shenzhen

Rumunka miała w środę spore problemy z koncentracją. Tylko w trzecim secie straciła swoje podanie czterokrotnie. Halep nie pomogły wizyty trenera Darrena Cahilla, który próbował wpłynąć na swoją zawodniczką.

25-latka nie powtórzy więc sukcesu z 2015 roku, kiedy triumfowała w Shenzen Open. Dla czwartej tenisistki światowego rankingu impreza w Chinach była ostatnim sprawdzianem przed Australian Open. Start wielkoszlemowego turnieju zaplanowano na 16 stycznia.

W pozostałych środowych spotkaniach Kristyna Pliskova pewnie pokonała Kai-Chen Chang. Z kolei Nina Stojanović, która do głównej drabinki musiała przedzierać się przez kwalifikacje okazała się lepsza od Tunezyjki Ons Jabeur.

Losy meczu była w stanie odwrócić Camila Giorgi. Włoszka po przegranym pierwszym secie wygrała dwie kolejne partie. Jej rywalka Chinka Saisai Zheng miała w decydującym secie problemy zdrowotne.

W czwartek, 5 stycznia swój ćwierćfinałowy pojedynek rozegra Agnieszka Radwańska. Polka wyjdzie na kort jako trzecia. Jej mecz z Alison Riske rozpocznie się około godz. 9:00. Trzecia tenisistka światowego rankingu broni tytułu sprzed roku.