reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy przechodzą na DVB-T2/HEVC

dodano: 2017-01-05 16:33 | aktualizacja: 2017-01-05 17:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

DVB-T2 Od 1 stycznia 2017 roku sprzedaż telewizorów z DVB-T/MPEG-2 lub DVB-T/MPEG-4 nie jest już dozwolona we Włoszech. Możliwa jest sprzedaż wyłącznie telewizorów z tunerem DVB-T2/HEVC. Standardy te pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie pasma w porównaniu z DVB-T/MPEG-4.

Włochy DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Włochy, decydując się na standard DVB-T2/HEVC, uniknęły podwójnej migracji (pierwszej na DVB-T2/MPEG-4 i drugiej na DVB-T2/HEVC), czego konsekwencją byłaby konieczność zakupu nowych odbiorników w bardzo krótkim czasie.

Według szacunków Confindustria Radio Televisioni (CRTV), w marcu 2016 roku z około 48 mln odbiorników telewizyjnych we włoskich gospodarstwach domowych tylko 6 proc. obsługiwało nowe standardy, przy wskaźniku wymiany na poziomie 4-6 mln sztuk rocznie.

Przejście na nową technologię jest następstwem planowanej na szczeblu UE migracji pasma 700 MHz na mobilne usługi szerokopasmowe. We Włoszech pasmo to jest zajmowane w ponad 60 proc. przypadków przez krajowych operatorów, podczas gdy reszta jest prawie całkowicie wykorzystana przez lokalne stacje.

Proces przejścia na DVB-T2/HEVC we Włoszech będzie prowadzony stopniowo do 2022 roku. Do tego czasu wszystkie główne kanały będą transmitowane w ramach simulcastu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...
reklama