SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy przechodzą na DVB-T2/HEVC

dodano: 2017-01-05 16:33 | aktualizacja: 2017-01-05 17:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

DVB-T2 Od 1 stycznia 2017 roku sprzedaż telewizorów z DVB-T/MPEG-2 lub DVB-T/MPEG-4 nie jest już dozwolona we Włoszech. Możliwa jest sprzedaż wyłącznie telewizorów z tunerem DVB-T2/HEVC. Standardy te pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie pasma w porównaniu z DVB-T/MPEG-4.

Włochy DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Włochy, decydując się na standard DVB-T2/HEVC, uniknęły podwójnej migracji (pierwszej na DVB-T2/MPEG-4 i drugiej na DVB-T2/HEVC), czego konsekwencją byłaby konieczność zakupu nowych odbiorników w bardzo krótkim czasie.

Według szacunków Confindustria Radio Televisioni (CRTV), w marcu 2016 roku z około 48 mln odbiorników telewizyjnych we włoskich gospodarstwach domowych tylko 6 proc. obsługiwało nowe standardy, przy wskaźniku wymiany na poziomie 4-6 mln sztuk rocznie.

Przejście na nową technologię jest następstwem planowanej na szczeblu UE migracji pasma 700 MHz na mobilne usługi szerokopasmowe. We Włoszech pasmo to jest zajmowane w ponad 60 proc. przypadków przez krajowych operatorów, podczas gdy reszta jest prawie całkowicie wykorzystana przez lokalne stacje.

Proces przejścia na DVB-T2/HEVC we Włoszech będzie prowadzony stopniowo do 2022 roku. Do tego czasu wszystkie główne kanały będą transmitowane w ramach simulcastu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori DVB-T2
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...