SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Abonenci Telekarta mogą oglądać telewizję z Tadżykistanu

dodano: 2017-01-08 15:03
autor: RO | źródło: obob.tv

Telekarta Od 7 stycznia 2016r. z satelity Horizons 2 (85,2°E) jest nadawany pakiet kanałów telewizyjno-radiowych z Tadżykistanu. Dla mieszkańców tego środkowoazjatyckiego kraju pojawiła się możliwość oglądania z jednej pozycji orbitalnej wszystkich państwowych mediów. Dotychczas mogli odbierać tylko 4 kanały z satelity ABS-2 (75°E), a w celu odbioru kanału sportowego musieli ustawić dodatkową antenę dla odbioru sygnału z satelity Apstar-7 (76,5°E). Z drugiej strony rosyjscy abonenci Telekarta otrzymali dostęp do kilku interesujących kanałów z Tadżykistanu.

TVT1 Tadżykistan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pakiecie z Tadżykistanu znajduje się kanał sportowy TV Varzish. Jest to szczególnie interesująca pozycja programowa, gdyż oferuje szereg ciekawych relacji dla fanów sportu. Oferta zawiera transmisje piłkarskich mistrzostw Europy, w tym hiszpańskiej La Liga, która oficjalnie jest niedostępna dla odbioru na terytorium Rosji w tym sezonie. Także na TV Varzish są nadawane mecze angielskiej Premier League i włoskiej Serie A. Fani hokeja znajdą transmisje NHL. Biorąc pod uwagę to, że transmisje TV Varzish prowadzone są z rosyjskim komentarzem, zainteresowanie tym kanałem ze strony kibiców w Rosji może być bardzo duże.

Pakiet z Tadżykistanu zawiera następujące kanały:
- TV: Tojikiston, TV Safina, Bahoriston, Jahonnamo, TV Varzish HD, Sinamo
- Radio: Radio Tojik, Ovozy Tojik, Sadoi Dushanbe, Radio farhang

Warto wspomnieć o Sinamo, który jest najnowszym, szóstym narodowym kanałem w Tadżykistanie. Kanał poświęcony jest filmom, emituje. m.in. produkcje w języku rosyjskim.

Parametry techniczne:
Horizons 2 (85°E)
tp. 20K (12,180 GHz, pol. V, SR: 15007, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
Kodowanie: brak (FTA)

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...