Gala FIFA - transmisja w TVP Sport i Eurosport

dodano: 2017-01-09 11:51 | aktualizacja: 2017-01-09 15:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Fifa The best 2016 W poniedziałek 9 stycznia w Zurychu będzie miała miejsce Gala FIFA, na której poznamy najlepszego piłkarza 2016 roku. W trójce nominowanych są Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Antoine Griezmann. Transmisja od godz. 18:30 w TVP Sport i Eurosport 1.

Fifa The best 2016

Przez ostatnie siedem lat nagroda FIFA była połączona z plebiscytem "France Football", ale w tym roku doszło do rozłamu. W połowie grudnia francuski dziennik najlepszym piłkarzem świata ogłosił Ronaldo. Finałowa trójka na piłkarza roku FIFA została wybrana głosami kapitanów i selekcjonerów reprezentacji, specjalnie wyselekcjonowanych dziennikarzy oraz kibiców (w głosowaniu internetowym).

Cristiano Ronaldo w minionym roku wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt oraz mistrzostwa Europy z Portugalią. Został również królem strzelców Champions League.

Griezmann natomiast był najskuteczniejszym zawodnikiem Atletico Madryt, które w lidze hiszpańskiej zajęło trzecie miejsce, a w Lidze Mistrzów przegrało finał dopiero po rzutach karnych. Doprowadził swoją reprezentację do finału Euro 2016, a sam został królem strzelców rozgrywanej we Francji imprezy.

Fantastyczny rok miał też Messi. Doprowadził Barcelonę do mistrzostwa Hiszpanii, a reprezentację Argentyny do finału Copa America Centenario. W trakcie turnieju został również najlepszym strzelcem Albicelestes w historii.

Podobno Messiego nie będzie go na tej Gali... bo mecze są ważniejsze!

Łącznie nagrody będą przyznawane w ośmiu kategoriach. Oprócz najlepszego piłkarza wybrani zostaną m.in. najlepsza piłkarka, najładniejsza bramka, najlepszy trener mężczyzn i najlepszy trener kobiet.

Galę poprowadzą amerykańska aktorka Eva Longoria oraz niemiecki prezenter telewizyjny Marco Schreyl. Transmisja od godz. 18:30 w TVP Sport i Eurosport 1.