SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oglądalność 65. Turniej Czterech Skoczni w Eurosporcie 1

dodano: 2017-01-10 12:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eurosport

Kamil Stoch Eurosport Transmisje Eurosportu 1 z historycznego dla polskiego sportu - 65. Turnieju Czterech Skoczni - cieszyły się rekordową popularnością. Drogę Kamila Stocha po zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie i drugie miejsce Piotra Żyły śledziło średnio ponad 800 tys. widzów* (osiem transmisji) w grupie All 4+. Jest to wynik aż o 81 proc. lepszy niż przed rokiem. Eurosport 1 jako jedyny nadawca w Polsce pokazywał pełne relacje z tej imprezy – konkursy i kwalifikacje.

Eurosport Maciej Kot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
REKORDOWA OGLĄDALNOŚĆ 65. TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI NA ANTENIE EUROSPORTU 1 

·        Drogę Kamila Stocha do triumfu w słynnej imprezie śledziło w Eurosporcie 1 średnio ponad 800 tysięcy widzów.
·        Eurosport 1 jako jedyny nadawca pokazywał na żywo zarówno konkursy, jak i kwalifikacje.


Wszystkie osiem transmisji słynnego turnieju, w którym Polacy byli zdecydowanie najlepszą drużyną, zajmując pierwsze (Kamil Stoch), drugie (Piotr Żyła) i czwarte (Maciej Kot) miejsce, przyciągnęły przed ekrany Eurosportu 1 łącznie 4,25 mln widzów. 

W trakcie Turnieju Czterech Skoczni, czyli w dniach od 29 grudnia do 6 stycznia, Eurosport 1 był najchętniej oglądanym kanałem sportowym z udziałem  w rynku na poziomie 1,2 proc. Udział w rynku kanału podczas transmisji TCS (konkursy i kwalifikacje) wyniósł 6,5 proc. w grupie All 4+ oraz 4 proc. w grupie komercyjnej (16-49).

–  Turniej Czterech Skoczni to wyjątkowe wydarzenie, które od lat wywołuje ogromne emocje wśród polskich widzów. W tym roku mamy podwójny powód do radości – historyczny występ polskich skoczków oraz rekordowe wyniki oglądalności tego prestiżowego turnieju w Eurosporcie. Dzięki nam polscy fani skoków narciarskich mogli śledzić cały turniej – zarówno konkursy główne, jak i rywalizację w kwalifikacjach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody rozgrywane w ramach Pucharu Świata, trzymając kciuki za występy Polaków. Przy okazji jeszcze raz gratulujemy nie tylko zwycięzcy rywalizacji, Kamilowi Stochowi, ale także całej polskiej reprezentacji, która dostarczyła nam wiele radości i wzruszeń
– powiedział Adam Widomski, Eurosport Channel Director.   


Warto podkreślić, że w tym sezonie Eurosport i Kamil Stoch blisko współpracują ze sobą w obszarze produkcji telewizyjnej i marketingu. Jednym z działań partnerskich był konkurs podczas transmisji kwalifikacji Turnieju Czterech Skoczni, w którym widzowie Eurosportu mogli wygrać zestawy zimowe z oficjalnej kolekcji naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Co więcej, Stoch występuje w tym sezonie z logotypem Eurosportu na nartach. Eurosport, który jest nadawcą igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024, będzie śledził przygotowania naszego skoczka do igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku. 

Eurosport 1 jako jedyny kanał w Polsce pokazuje wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich wraz z kwalifikacjami. Najbliższe zawody odbędą się w Wiśle i Zakopanem.

* Dane: Nielsen Audience Measurement
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

460 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...