reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Luty na kanale Nat Geo Wild

dodano: 2017-01-10 14:52
autor: Jakub Sulisz | źródło: Nat Geo Wild

Nat Geo Wild Dzika Kolumbia: Raj na Ziemi W lutym na kanale Nat Geo Wild zobaczymy dziką przyrodę w całej jej okazałości. Od Borneo, przez Madagaskar i Kolumbię, aż po Galapagos, widzowie będą mieli okazję podziwiać niezwykłą faunę i florę tych rejonów. Anteną zawładną także drapieżniki - od afrykańskich czworonożnych myśliwych, po niedźwiedzie polarne i grizzly. 

Nat Geo Wild Arcytrudna misja: dzikie Galapagos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najwięksi myśliwi Afryki
Każdy z odcinków serii odkryje przed widzami niesowite szczegóły z życia afrykańskich drapieżników próbujących przetrwać kolejny dzień w zambijskiej dziczy. Kamery Nat Geo Wild będą towarzyszyć starszej lamparcicy Kamuti podczas poszukiwania pożywienia. Zobaczymy jej zmagania z groźnymi sąsiadami – stadem lwów z Nsefu, a także młodszą i silniejszą samicą, która zechce przejąć jej terytorium.
Premiery w środy od 1 lutego o godz. 18:00
 

Dzikie wyspy Europy
W głębinach Atlantyku, wzdłuż starożytnych szczytów Azorów, powoli formują się nowe wyspy. Niektóre z nich wystają ledwie ponad powierzchnię wody. Na lądzie wiele obszarów pokrytych jest gęstą zielenią przeplataną wysokimi wulkanami. Krajobraz przypomina śpiącego smoka, a para unosząca się ze źródeł termalnych i jaskiń wyrytych przez gorące strumienie lawy, jego oddech. W jaki sposób dżungla rozrosła się na tym mało przyjaznym terenie na długo przed pojawieniem się ludzi? Wszystko dzięki przybywającym tu z Ameryki i Europy ptakom, które przyniosły nasiona różnych gatunków roślin. Dla burzyków woda wokół wysp jest doskonałym źródłem pożywienia – dlatego wybrały Azory jako miejsce rozrodu. Jednak ziarno, z którego wyrosło największe drzewo, zostało przyniesione przez gołębia. Zwierzęta te są w pewnym sensie założycielami wysp. Jednak najbardziej pospolitymi stworzeniami zamieszkującymi te tereny są pająki.
Premiera w sobotę 4 lutego o godz. 18:00 
 

Dzika Kolumbia: Raj na Ziemi
Kolumbia jest magicznym krajem pełnym dzikich krajobrazów, gdzie mokradła okalają zielone lasy deszczowe, namorzyny wiją się przez rozległe stepy, a białe szczyty wyłaniają się z zamglonych, spowitych gąszczem stoków. Wybrzeże Kolumbii otacza Morze Karaibskie i Ocean Spokojny, a ląd przecinają strzeliste szczyty Andów. Pejzaż nizinny kształtują dwie najpotężniejsze rzeki: Amazonka i Orinoko. W tym rozległym królestwie kontrastów natury znajdują się jedne z ostatnich dziewiczych regionów puszczy na planecie, w których schronienie znajdują oszałamiające gatunki dzikiej fauny i flory. To raj będący jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie miejsc na Ziemi.
Premiera w sobotę 11 lutego o godz. 18:00 
 

Borneo: Sekretne królestwo 
Nat Geo Wild zaprasza w magiczną podróż po Borneo. Odnajdziemy tu płynącą z serca wyspy rzekę Kinabatangan, potęgę natury i oazę życia, wijącą się przez zróżnicowane pod względem przyrodniczym obszary. Zajrzymy do dżungli, będącej królestwem pięknych i dziwacznych tworów ewolucji. Zobaczymy mieszkające tu dzioborożce i orangutany. Przeniesiemy się na mokradła, jeden z największych i nieskazitelnie czystych ekosystemów przybrzeżnych w Azji Południowo-Wschodniej, by zaobserwować kolejny dzień życia tutejszej fauny.
Premiery w niedziele od 12 lutego o godz. 18:00 
 

Madagaskar: Zwierzęta niezwykłe
Madagaskar - oderwany od afrykańskiego kontynentu 160 milionów lat temu, stał się schronieniem dla porwanych na naturalnych tratwach zwierząt, którym udało się dotrzeć do jego tropikalnych wybrzeży. Odizolowane od kontynentu, przeniesione w inny klimat, ewoluowały w bardzo szybkim tempie. Z ćwierć miliona gatunków spotykanych na wyspie, około 70 procent jest unikalnych. Zapraszamy w podróż do świata niezwykłych stworzeń.
Premiera w sobotę 18 lutego o godz. 18:00 
 

Arcytrudna misja: dzikie Galapagos
960 km od wybrzeży Ekwadoru leży łańcuch wysp nieskalanych przez obecność człowieka przez miliony lat. Uformowane przez gwałtowne aktywności wulkaniczne głęboko pod powierzchnią ziemi, postrzępione fragmenty lądu ujrzały światło dzienne, dając początek nowemu życiu i ewolucji, która zmieniła nasze postrzeganie świata i własnej egzystencji. Galapagos to prawdopodobnie najważniejszy łańcuch wysp na Ziemi, który po dziś dzień jest ostoją dla niezwykłych zwierząt.
Premiera w sobotę 25 lutego o godz. 18:00 
 

Grizzly na wypasie
Program „Grizzly na wypasie” zaprasza w podróż wzdłuż kanadyjskich wybrzeży Pacyfiku, w której widzowie będą mieli okazję podejrzeć niedźwiedzie grizzly w ich naturalnym środowisku. Jedną z ostatnich enklaw tych zwierząt jest rejon lasów deszczowych w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, zwany Great Bear Rainforest. Zbliżająca się ku końcowi jesień zmusza niedźwiedzie do przygotowania się do długiej hibernacji - zwierzęta muszą przybrać na wadze. Gromadzą się wzdłuż przepływających wód, by ucztować, zajadając się  przybywającym na tarło łososiem.
Premiera w niedzielę 26 lutego o godz. 18:00 
 

Niedźwiedzie polarne
Program przybliży widzom życie niedźwiedzi polarnych w ich naturalnym środowisku, a także zbada szkodliwy wpływ człowieka na ich populację. Jest późna jesień i niedźwiedzie polarne, które spędziły lato na lądzie, muszą wracać do kry lodowej, gdzie polują na ryby i foki. Nie hibernują się jak inni przedstawiciele tego gatunku, a w tej części świata zima jest długa i niezwykle mroźna. Niedźwiedzie polarne muszą podążać za swoim instynktem, by przetrwać w tych trudnych warunkach.
Premiera w poniedziałek 27 lutego o godz. 18:00
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Terra Plus H.265

Odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC)...

125 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...
reklama