reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK o przejęciu sieci Multimedia Polska przez UPC

dodano: 2017-01-11 18:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

UOKiK Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC Polska (Liberty Global) kontroli nad spółką Multimedia Polska (więcej tutaj). Uczestnicy koncentracji zajmują się dostawą m.in. płatnej telewizji oraz dostępu do internetu. W zakresie tych usług - zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem UOKiK - rynkiem, na którym konkurują przedsiębiorcy jest obszar miasta.

UPC Polska Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie UOKiK, analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC Polska i Multimedia Polska przekracza 40 proc., od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone.
 
UOKiK: Druga faza postępowania w sprawie przejęcia sieci Multimedia Polska przez UPC Polska. Na zdjęciu Sylwia Gliwa w kampanii reklamowej UPC Polska, foto: Liberty Global
UOKiK: Druga faza postępowania w sprawie przejęcia sieci Multimedia Polska przez UPC Polska. Na zdjęciu Sylwia Gliwa w kampanii reklamowej UPC Polska, foto: Liberty Global


Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku postępowanie może trwać dłużej. - Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana - informuje UOKiK.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena siatkowa TURBO 35dB

Siatkowa szerokopasmowa, antena telewizyjna pracująca w paśmie 174-862MHz (6-69k) ze...

35 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...
reklama