SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK o przejęciu sieci Multimedia Polska przez UPC

dodano: 2017-01-11 18:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

UOKiK Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC Polska (Liberty Global) kontroli nad spółką Multimedia Polska (więcej tutaj). Uczestnicy koncentracji zajmują się dostawą m.in. płatnej telewizji oraz dostępu do internetu. W zakresie tych usług - zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem UOKiK - rynkiem, na którym konkurują przedsiębiorcy jest obszar miasta.

UPC Polska Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie UOKiK, analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC Polska i Multimedia Polska przekracza 40 proc., od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone.
 
UOKiK: Druga faza postępowania w sprawie przejęcia sieci Multimedia Polska przez UPC Polska. Na zdjęciu Sylwia Gliwa w kampanii reklamowej UPC Polska, foto: Liberty Global
UOKiK: Druga faza postępowania w sprawie przejęcia sieci Multimedia Polska przez UPC Polska. Na zdjęciu Sylwia Gliwa w kampanii reklamowej UPC Polska, foto: Liberty Global


Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku postępowanie może trwać dłużej. - Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana - informuje UOKiK.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF następca DAT HD Mix, zalecana...

299 zł Więcej...