SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK o przejęciu sieci Multimedia Polska przez UPC

dodano: 2017-01-11 18:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

UOKiK Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC Polska (Liberty Global) kontroli nad spółką Multimedia Polska (więcej tutaj). Uczestnicy koncentracji zajmują się dostawą m.in. płatnej telewizji oraz dostępu do internetu. W zakresie tych usług - zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem UOKiK - rynkiem, na którym konkurują przedsiębiorcy jest obszar miasta.

UPC Polska Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie UOKiK, analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC Polska i Multimedia Polska przekracza 40 proc., od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone.
 
UOKiK: Druga faza postępowania w sprawie przejęcia sieci Multimedia Polska przez UPC Polska. Na zdjęciu Sylwia Gliwa w kampanii reklamowej UPC Polska, foto: Liberty Global
UOKiK: Druga faza postępowania w sprawie przejęcia sieci Multimedia Polska przez UPC Polska. Na zdjęciu Sylwia Gliwa w kampanii reklamowej UPC Polska, foto: Liberty Global


Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku postępowanie może trwać dłużej. - Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana - informuje UOKiK.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2320 zł Więcej...

Antena 80 transparent Click-Clack

Transparentna, offsetowa antena 80cm wykonana z przezroczystego akrylu, z zawieszeniem...

369 zł Więcej...

Moduł Conax CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu sprawdzony moduł...

235 zł Więcej...