reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita ABS 2A już na pozycji 75°E

dodano: 2017-01-15 23:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

abs_2a_75E_360px_sk.jpg Nowy satelita telekomunikacyjny ABS 2A operatora satelitarnego ABS jest już na docelowej pozycji orbitalnej 75°E. Na tej pozycji nowy satelita, który został wyniesiony 16 czerwca 2016 roku, ma pracować razem z satelitą ABS 2.

abs2a-ku-russiafss_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ABS 2A to najnowszy satelita telekomunikacyjny, który choć został wyniesiony w połowie czerwca zeszłego roku przez rakietę Falcon 9 firmy SpaceX. To jeden z pierwszych w pełni tzw. elektrycznych satelitów z napędem elektrycznym, a nie chemicznym (kolejnym jest Eutelsat 117 WB), który został wyprodukowany przez Boeing Satellite Systems Int. Przez to, że to nowy typ satelity nieco dłużej trwało jego umieszczenie na właściwej orbicie, ale za to taki satelita ma pracować na orbicie ponad 15 zaplanowanych lat.

Satelita ABS 2A dysponuje 48 transponderami pasma Ku, które można skonfigurować w 5 rejonach: Azja Południowa, Azja Południowo-Wschodnia, Rosja, Afryka i rejon MENA.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy satelita ABS 2A rozpocznie testy transmisji. W Europie Środkowej mogą być dostępne ciekawe kanały z transponderów, która będą działać z wiązek na Rosję i Bliski Wschód (MENA). Więcej informacji na stronie operatora ABS.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 - S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama