reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita ABS 2A już na pozycji 75°E

dodano: 2017-01-15 23:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

abs_2a_75E_360px_sk.jpg Nowy satelita telekomunikacyjny ABS 2A operatora satelitarnego ABS jest już na docelowej pozycji orbitalnej 75°E. Na tej pozycji nowy satelita, który został wyniesiony 16 czerwca 2016 roku, ma pracować razem z satelitą ABS 2.

abs2a-ku-russiafss_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ABS 2A to najnowszy satelita telekomunikacyjny, który choć został wyniesiony w połowie czerwca zeszłego roku przez rakietę Falcon 9 firmy SpaceX. To jeden z pierwszych w pełni tzw. elektrycznych satelitów z napędem elektrycznym, a nie chemicznym (kolejnym jest Eutelsat 117 WB), który został wyprodukowany przez Boeing Satellite Systems Int. Przez to, że to nowy typ satelity nieco dłużej trwało jego umieszczenie na właściwej orbicie, ale za to taki satelita ma pracować na orbicie ponad 15 zaplanowanych lat.

Satelita ABS 2A dysponuje 48 transponderami pasma Ku, które można skonfigurować w 5 rejonach: Azja Południowa, Azja Południowo-Wschodnia, Rosja, Afryka i rejon MENA.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy satelita ABS 2A rozpocznie testy transmisji. W Europie Środkowej mogą być dostępne ciekawe kanały z transponderów, która będą działać z wiązek na Rosję i Bliski Wschód (MENA). Więcej informacji na stronie operatora ABS.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama