reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja blokuje DailyMotion

dodano: 2017-01-27 15:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: billboard.com/The Hollywood Reporter

Dailymotion_logo_360px.jpg Rosja trwale zablokowała DailyMotion, usługę wideo online należącą do Vivendi. Według Billboard.com i Hollywood Reporter, ta blokada jest następstwem powtarzających się skarg Gazprom Media, że DailyMotion rozpowszechnia w Rosji nielegalne treści telewizyjne. Niektóre filmy zostały usunięte z DailyMotion po orzeczeniach sądowych w 2016 roku, ale jak widać nic to nie dało.

russia_dailymotion_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W końcu, Moskiewski Sąd Miejski postanowił zakazać DailyMotion na terenie Rosji stwierdzając, że serwis wielokrotnie naruszał rosyjskie prawa autorskie poprzez umieszczanie filmów z koncertami z Pyatnitsa!, jednego z kanałów telewizyjnych nadawanych przez Gazprom Media.

Jednak, przedstawiciel DailyMotion powiedział, że spółka nie otrzymała żadnych skarg od posiadaczy praw autorskich o naruszenie praw autorskich i zamierza zwrócić się do władz rosyjskich w celu zaradzenia tej sytuacji.

Całkowita blokada DailyMotion w Rosji miała wejść w życie 27 stycznia 2017 roku. Przypomnijmy, że DailyMotion, którego właścicielem jest Vivendi i Universal Music Group, jest trzecią na świecie najbardziej popularną usługą wideo online po YouTube i Vimeo. Niestety wszystkie te serwisy mają ten sam problem z prawami autorskimi do coraz większej ilości materiałów wideo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...
reklama