reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Linie lotnicze Saudia z internetem Aero z satelity Eutelsat 3B

dodano: 2017-02-03 12:13 | aktualizacja: 2017-02-04 10:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Saudia Sprawdzanie poczty, odwiedzanie sieci społecznych i streaming treści na żywo na wysokości ponad 10 km nad ziemią staną się jeszcze w 2017 roku możliwe dla pasażerów linii lotniczych podłączonych do platformy usług Taqnia Space Aero. Operator satelitarny Eutelsat Communications podpisał umowę z Taqnia Space (TSC), którego właścicielem jest Public Investment Fund (PIF) of Saudi Arabia. Opiewający na kwotę wielu milionów dolarów kontrakt obejmuje pojemność w wiązkach kierunkowych na satelicie Eutelsat 3B (3°E) w celu świadczenia usług łączności HTS klientom Taqnia Space Airline nad Bliskim Wschodem, Afryką Północną, Morzem Śródziemnym i Europą.

Saudia Eutelsat 3B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przepustowość na satelicie Eutelsat 3B pozwoli na korzystanie z takich usług, jak telewizja na żywo oraz łączność głosowa/GSM/internetowa - wszystko to na pokładzie samolotu - od trzeciego kwartału 2017 roku w komercyjnych liniach podłączonych do platformy TSC Aero.

Saudi Arabian Airlines (Saudia), jedna z wiodących linii lotniczych na Bliskim Wschodzie, będzie pierwszą komercyjną linią podłączoną do tej platformy. Saudi Arabian Airlines wyposaży całą swoją flotę, umożliwiając pasażerom cieszenie się pakietem Taqnia Space Connectivity za pośrednictwem ich urządzeń - laptopów, tabletów, smartfonów - w lotach krajowych nad Arabią Saudyjską i międzynarodowych lotach nad całym Bliskim Wschodem, Afryką Północną, Morzem Śródziemnym i Europą.
 

Ta współpraca z Eutelsatem daje siłę Taqnia Space w szybko zmieniającym się krajobrazie usług lotniczych. Wspiera naszą strategię, aby rozwinąć platformę TSC Aero do globalnego zasięgu i przepustowości, w celu zaspokojenia popytu napędzanego przez regionalne i międzynarodowe linie lotnicze. Dodanie pojemności satelitarnej Eutelsata 3B do platformy TSC Aero jest kontynuacją planu rozwoju zainicjowanego kilka lat wstecz z satelitą Arabsat 5C na Bliskim Wschodzie, po czym nastąpią dwa duże projekty satelitarne HellaSat-4/SGS-1 (2018) i Arabsat 6D (2019)

- powiedział Abdullah Al-Osaimi, dyrektor generalny Taqnia Space.

King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) jako partner technologiczny i R&D przy projekcie platformy TSC Aero zapewnił nieocenione wsparcie dla rozwoju pierwszego Saudi Aero Satellite Service Solution.

Taqnia Space użyje czterech wysokiej przepustowości wiązek kierunkowych w paśmie Ka na satelicie Eutelsat 3B (3°E), które zostały skierowane przez Eutelsat tak, by pokryć połączenia rozciągające się od Londynu do Arabii Saudyjskiej i od Casablanki do Omanu.
 

Technologia satelitarna naturalnie wchodzi w grę na rynku łączności lotniczej dzięki jej zdolności do realizacji usługi najlepszej w swojej klasie na dużych obszarach. Cieszymy się, że skuteczność, jaka może być osiągnięta w konfiguracji wielowiązkowej w paśmie Ka na satelicie Eutelsat 3B, zdobyła zaufanie Taqnia. To przedsięwzięcie jest okazją na długotrwałą współpracę z głównymi graczami w ekosystemie rozwoju innowacji w Arabii Saudyjskiej

- powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsatu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama