Hit: Flensburg-Handewitt - THW Kiel w Sportklubie

dodano: 2017-02-07 23:07 | aktualizacja: 2017-02-07 23:21
autor: Jakub Sulisz | źródło: SportKlub.pl

Rhein-Neckar_Sportklub_360px.jpg Wielkie wydarzenie za naszą zachodnią granicą, mecz, na który czekają fani nie tylko Bundesligi, ale całego europejskiego handballa. W środę we Flensburgu prowadzący w tabeli Wikingowie zmierzą się przed własną publicznością z zajmującymi w lidze drugie miejsce Zebrami z Kilonii.

Sportklub piłka ręczna THW Kiel

Wprawdzie w Bundeslidze dopiero co przekroczony został półmetek, a do końca sezonu pozostało jeszcze aż szesnaście kolejek, już teraz śmiało można jednak stwierdzić, że o mistrzostwo walczyło będzie w tym roku zaledwie trzy drużyny: broniące tytułu Rhein-Neckar Löwen oraz Flensburg-Handewitt i Kilonia. Dwie z ostatnich ekip zmierzą się w środę we Flens-Arenie, a pojedynek ten będzie kluczowy w perspektywie walki o paterę. Zwycięzca zostanie samodzielnym liderem rozgrywek, przegrany będzie skazany na gonienie rywala, być może aż do ostatniej kolejki sezonu.

O sile oraz dominacji Wikingów i Zebr najlepiej niech świadczy fakt, że obie siódemki w bieżących rozgrywkach przegrały w sumie zaledwie trzy mecze (na trzydzieści sześć rozegranych! W tym jeden to bezpośrednia konfrontacja między nimi), mają najszczelniejsze defensywy w całej Bundeslidze, a Flensburg jest w niej także najskuteczniejszą drużyną. Faworyta bezpośredniej batalii wskazać piekielnie trudno, przy tak wyrównanym poziomie często o zwycięstwie jednych, a porażce drugich świadczy bowiem tzw. dyspozycja dnia. Nie inaczej było choćby w pierwszym meczu tych drużyn, który rozegrany został w połowie listopada w Kilonii i zakończył się wygraną miejscowych 24:23. Goście do przerwy prowadzili wówczas 14:11, fantastyczna druga połowa Zebr sprawiła jednak, że ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Wikingowie zrewanżowali się rywalom dokładnie tydzień później wygrywając z nimi w tej samej hali w Lidze Mistrzów 30:22. Jakby emocji było mało, zaledwie trzy dni później miał miejsce rewanż w Champions League i tym razem we Flensburgu górą była Kilonia, która zwyciężyła jedną bramką 26:25. Jak będzie tym razem i kto po końcowym gwizdku będzie miał więcej powodów do radości?

Wielki hit Bundesligi: SG Flensburg-Handewitt – THW Kiel w środę o godz. 19.00 na żywo wyłącznie w Sportklubie.