reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Player.pl i Ipla.tv w całej UE?

dodano: 2017-02-08 12:43 | aktualizacja: 2017-02-08 23:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: KE/satkurier.pl

geoblokada transgeniczny dostęp samolot lotnisko smartfon Negocjacje między instytucjami Unii Europejskiej zaowocowały zawarciem porozumienia, które umożliwi konsumentom dostęp do treści i usług internetowych także podczas podróży po UE. Oznacza to, że treści dostępne w takich serwisach, jak Ipla, VoD.pl czy Player.pl będzie można oglądać także za granicą. Od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy?

Unia Europejska EU UE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Europejczycy będą mogli w pełni korzystać ze swoich płatnych usług z filmami, sportem, e-książkami, grami wideo czy muzyką podczas podróży na terenie UE. Wynika to z porozumienia osiągniętego przez negocjatorów z Parlamentu Europejskiego, państw członkowskich i Komisji Europejskiej. Jest to pierwszy krok w nowelizacji przepisów o prawach autorskich proponowanych przez Komisję Europejską w ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego.

Przyszłe rozporządzenie umożliwi konsumentom dostęp do ich usług online w trakcie podróży po UE w ten sam sposób, jakby byli w swoim kraju. Nowe przepisy zaczną obowiązywać we wszystkich państwach członkowskich UE na początku 2018 roku. Operatorzy będą mieli 9 miesięcy na przygotowanie się do stosowania nowych zasad.

W 2016 roku 64 proc. Europejczyków korzystało z Internetu w celu pobierania gier, obrazów, filmów lub muzyki czy grania w gry, coraz częściej za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W badaniu przeprowadzonym w 2015 roku, jeden na trzech Europejczyków opowiedziało się za transgraniczną mobilnością usług, które kupują. Dla młodych ludzi ta możliwość jest jeszcze ważniejsza. Połowa osób w wieku 15-39 lat uważa, że mobilność i dostęp podczas podróży w Europie do usług, które subskrybują, są bardzo ważne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama