SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Player.pl i Ipla.tv w całej UE?

dodano: 2017-02-08 12:43 | aktualizacja: 2017-02-08 23:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: KE/satkurier.pl

geoblokada transgeniczny dostęp samolot lotnisko smartfon Negocjacje między instytucjami Unii Europejskiej zaowocowały zawarciem porozumienia, które umożliwi konsumentom dostęp do treści i usług internetowych także podczas podróży po UE. Oznacza to, że treści dostępne w takich serwisach, jak Ipla, VoD.pl czy Player.pl będzie można oglądać także za granicą. Od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy?

Unia Europejska EU UE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Europejczycy będą mogli w pełni korzystać ze swoich płatnych usług z filmami, sportem, e-książkami, grami wideo czy muzyką podczas podróży na terenie UE. Wynika to z porozumienia osiągniętego przez negocjatorów z Parlamentu Europejskiego, państw członkowskich i Komisji Europejskiej. Jest to pierwszy krok w nowelizacji przepisów o prawach autorskich proponowanych przez Komisję Europejską w ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego.

Przyszłe rozporządzenie umożliwi konsumentom dostęp do ich usług online w trakcie podróży po UE w ten sam sposób, jakby byli w swoim kraju. Nowe przepisy zaczną obowiązywać we wszystkich państwach członkowskich UE na początku 2018 roku. Operatorzy będą mieli 9 miesięcy na przygotowanie się do stosowania nowych zasad.

W 2016 roku 64 proc. Europejczyków korzystało z Internetu w celu pobierania gier, obrazów, filmów lub muzyki czy grania w gry, coraz częściej za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W badaniu przeprowadzonym w 2015 roku, jeden na trzech Europejczyków opowiedziało się za transgraniczną mobilnością usług, które kupują. Dla młodych ludzi ta możliwość jest jeszcze ważniejsza. Połowa osób w wieku 15-39 lat uważa, że mobilność i dostęp podczas podróży w Europie do usług, które subskrybują, są bardzo ważne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Hi Media Q10 Pro

Odtwarzacz sieciowy, mini PC, odtwarza BD 3D ISO, wyposażony w...

899 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes Yagi L790

Wysokiej jakości telewizyjna antena Yagi L790 hiszpańskiej firmy Televes. Zaprojektowana...

99 zł Więcej...