SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Player.pl i Ipla.tv w całej UE?

dodano: 2017-02-08 12:43 | aktualizacja: 2017-02-08 23:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: KE/satkurier.pl

geoblokada transgeniczny dostęp samolot lotnisko smartfon Negocjacje między instytucjami Unii Europejskiej zaowocowały zawarciem porozumienia, które umożliwi konsumentom dostęp do treści i usług internetowych także podczas podróży po UE. Oznacza to, że treści dostępne w takich serwisach, jak Ipla, VoD.pl czy Player.pl będzie można oglądać także za granicą. Od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy?

Unia Europejska EU UE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Europejczycy będą mogli w pełni korzystać ze swoich płatnych usług z filmami, sportem, e-książkami, grami wideo czy muzyką podczas podróży na terenie UE. Wynika to z porozumienia osiągniętego przez negocjatorów z Parlamentu Europejskiego, państw członkowskich i Komisji Europejskiej. Jest to pierwszy krok w nowelizacji przepisów o prawach autorskich proponowanych przez Komisję Europejską w ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego.

Przyszłe rozporządzenie umożliwi konsumentom dostęp do ich usług online w trakcie podróży po UE w ten sam sposób, jakby byli w swoim kraju. Nowe przepisy zaczną obowiązywać we wszystkich państwach członkowskich UE na początku 2018 roku. Operatorzy będą mieli 9 miesięcy na przygotowanie się do stosowania nowych zasad.

W 2016 roku 64 proc. Europejczyków korzystało z Internetu w celu pobierania gier, obrazów, filmów lub muzyki czy grania w gry, coraz częściej za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W badaniu przeprowadzonym w 2015 roku, jeden na trzech Europejczyków opowiedziało się za transgraniczną mobilnością usług, które kupują. Dla młodych ludzi ta możliwość jest jeszcze ważniejsza. Połowa osób w wieku 15-39 lat uważa, że mobilność i dostęp podczas podróży w Europie do usług, które subskrybują, są bardzo ważne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...