SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ShowMax - nowy serwis VOD już w Polsce

dodano: 2017-02-16 12:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ShowMax/satkurier.pl

ShowMax Internetowa usługa SVOD ShowMax zadebiutowała 15 lutego 2017 roku na polskim rynku. Serwis należy do grupy Naspers. Treści oferowane w ramach tej usługi zostały dostosowane specjalnie do Polski, z naciskiem na lokalne programy telewizyjne i filmy. ShowMax nabył wyłączne prawa do pokazywania szeregu polskich produkcji, w tym satyry politycznej „Ucho Prezesa”, a także takich filmowych fitów, jak „Pitbull” i „Planeta Singli”. Planuje zaoferować również oryginalne produkcje.

Showmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To jest dla nas wielka sprawa, zwłaszcza, że debiutujemy w Polsce zaledwie 18 miesięcy po tym, jak uruchomiliśmy ShowMax. Z ponad 7 mln ludzi płacącymi za wideo online w Polsce i ogólną populacją ponad 38 mln ludzi, to jest ekscytujący rynek. Kluczem do sukcesu jest jednak dopasowanie się do lokalnych potrzeb. Aby wywiązać się z tego i być blisko rynku, zdecydowaliśmy się założyć działalność w Warszawie, kierowaną przez szanowanego pioniera polskiej pay-tv i internetu. Zespół ten agresywnie rozwija silne portfolio lokalnych treści, w tym zajmuje się zlecaniem oryginalnych produkcji - powiedział John Kotsaftis, dyrektor generalny ShowMax.

Polskim oddziałem ShowMax kierować będzie Maciej Sojka, pracujący wcześniej m.in. w Google (pełnił tam funkcję head of YouTube partnerships w regionach CEE i MENA). Sojka był też szefem kanału informacyjnego TVN24, a także prezesem ITI Neovision.

W zespole ShowMax w Polsce pracować będą również: Grzegorz Esz jako dyrektor marketingu (związany wcześniej z UPC Polska i T-Mobile) oraz Jerzy Dzięgielewski jako dyrektor ds. treści (pracował wcześniej w HBO Central Europe).
 

- Polska jest interesującym rynkiem, na którym lokalne treści można znaleźć m.in. na pirackich stronach, a wiele z tych witryn pobiera opłaty za dostęp. W rzeczywistości, pirackie strony stanowią znaczną część wszystkich dochodów wideo online. To mówi nam, że jest apetyt, by płacić za prawdziwie polskie serwisy z treściami, które pobudzają i bawią ludzi - dodał John Kotsaftis.

Miesięczna opłata za dostęp do usługi VOD ShowMax wynosi 19,90 zł. Filmy i seriale są dostępne w jakości HD, bez reklam. Można je oglądać na komputerze, tablecie, smartfonie czy telewizorze. Dostępna jest również funkcja „Ściągnij”, dzięki której można legalnie pobierać dowolne tytuły i odtworzyć je bez konieczności połączenia z internetem na urządzeniach mobilnych. Operator ShowMax przewidział dla nowych użytkowników 14-dniowy okres próbny. Później płatności dokonać można za pomocą kart kredytowych i debetowych, usługi PayPal oraz telefonu w ramach umowy z T-Mobile, Plus, Orange i Play lub kart prepaid.

ShowMax wystartował w sierpniu 2015 roku w Afryce Południowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...