Polsat Sport: Koszykarze walczą o Puchar Polski

dodano: 2017-02-18 02:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/Polski Związek Koszykówki/satkurier.pl

Puchar Polski koszykarzy W hali Arena Ursynów w Warszawie trwa finałowy turniej Pucharu Polski koszykarzy (więcej tutaj). Pierwszy półfinał, Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec, skomentują Adam Romański i Rafał Juć, a drugi, Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno, Adam Romański i Tomasz Jankowski. Finałowy pojedynek skomentują Adam Romański i Tomasz Jankowski. Mecze będzie można zobaczyć w kanałach Polsat Sport (Polsat Sport HD) i Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD).

Puchar Polski koszykarzy

Turniej finałowy Pucharu Polski po raz trzeci z rzędu jest rozgrywany w formule Final Eight. W poprzednich latach podobne imprezy odbywały się w Gdyni i Dąbrowie Górniczej. W Arenie Ursynów rozegrane zostały już ćwierćfinały. Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji.

W 2016 roku po trofeum sięgnęła drużyna z Radomia. Rosa pokonała w finale Dąbrowa Górnicza Basket Cup późniejszych mistrzów Polski Stelmet BC Zielona Góra 74:64. Najbardziej wartościowym zawodnikiem tamtego spotkania wybrany został Amerykanin C. J. Harris. W tym sezonie Rosa nie obroni tytułu - po 15. kolejach zajmowała dziewiąte miejsce w tabeli.

Puchar Polski koszykarzy - plan transmisji:

18 lutego (sobota)

14:35 1. półfinał: Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec, Polsat Sport Extra
17:30 2. półfinał: Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno, Polsat Sport