reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma yes nadal na satelitach Amos

dodano: 2017-02-17 20:41 | aktualizacja: 2017-02-18 10:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/bezeq

Yes Specjalna komisja, powołana w ramach izraelskiej firmy telekomunikacyjnej Bezeq, poprała dalsze korzystanie z satelity - czyli w tym przypadku z Amosa - zamiast alternatywnych metod dystrybucji. W obliczu ostatnich problemów operatora Spacecom, mogła zdecydować się na przeniesienie swoich usług do modelu IPTV, choć każde takie przejście wymagałoby ustaleń przejściowych.

Yes


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bezeq potwierdził przedłużenie umowy zawartej w listopadzie 2013 roku pomiędzy spółką zależną yes a Spacecomem, operatorem satelitów Amos.

Yes będzie początkowo korzystać z satelity Amos 3, przed przejściem na Amosa 7 i ostatecznie Amosa 8. Z lokalnych doniesień wynika, że niektóre kanały yes będą nadawane z pojemności satelity AsiaSat, wynajętej po utracie Amosa 6.

Całkowita kwota, na jaką opiewa kontrakt, wynosi 263 mln dol. (21,9 mln dol. rocznie). Firma doradcza Comsys oceniła umowę i stwierdziła, że jest ona „sprawiedliwa i rozsądna”. Możliwe, że wprowadzone zostaną jeszcze jakieś rabaty od tej kwoty.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena DVB-T Maximum MDA-110 LTE

Maximum MDA-110 to aktywna antena radiowo-telewizyjna przeznaczona do montażu na...

220 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...
reklama