SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP i Solidarność zorganizują wyścig kolarski

dodano: 2017-02-19 22:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków W obecności przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego (NSZZ) Solidarność Piotra Dudy 16 lutego br. w siedzibie Telewizji Polskiej został podpisany list intencyjny między TVP i NSZZ Solidarność w sprawie współpracy przy organizacji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. W imieniu władz TVP podpisał go prezes telewizji Jacek Kurski, a NSZZ Solidarność - Waldemar Krenc, przewodniczący zarządu regionu łódzkiego.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nie byłoby wolności bez Solidarności. Każda instytucja wolnej Polski jest dzisiaj dłużnikiem NSZZ Solidarność i w taki sposób rozumiemy misję TVP. Tam, gdzie można dać temu wyraz, tam gdzie można dać temu świadectwo, chcemy to robić - powiedział Jacek Kurski. - Przez lata Telewizja Polska nie do końca wywiązywała się z tego obowiązku, wspierała wyścigi komercyjne - tez potrzebne, ale zaniedbywała te, które miały charakter tożsamościowy - dodał.


Jak czytamy w komunikacie, podpisany list intencyjny pozwoli Telewizji Polskiej i związkowi Solidarność na wspólne działania wspierające rozwój wyścigu, a także zwiększające jego atrakcyjności i poziom sportowy.

- Dzięki wysiłkowi Waldemara Krenca, przewodniczącego komitetu organizacyjnego, ale też naszych olimpijczyków, w tym Mieczysława Nowickiego, wyścig przetrwał i jesteśmy w tych miejscach, jeździmy w tych miejscach, w których pokazujemy naszą najnowszą historię, tam, gdzie tworzyła się Solidarność

- powiedział Piotr Duda.


- Prezes Jacek Kurski zapowiedział, że 28. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków będzie miał dużo większą oprawę telewizyjną niż poprzednie, a TVP zamierza z tego zadania wywiązać się najlepiej jak potrafi - podała TVP w komunikacie.
 
Mieczysław Nowicki, Waldemar Krenc, Jacek Kurski i Piotr Duda podczas podpisania listu intencyjnego pomiędzy TVP i NSZZ Solidarność, foto: TVP
Mieczysław Nowicki, Waldemar Krenc, Jacek Kurski i Piotr Duda podczas podpisania listu intencyjnego pomiędzy TVP i NSZZ Solidarność, foto: TVP


Tegoroczny czterodniowy tour został podzielony na 5 etapów. Rozpocznie się w środę, 28 czerwca od startu w Łodzi, jego trasa będzie przebiegać przez Zduńską Wolę, Tomaszów Mazowiecki, Kielce, Radom, Stalową Wolę, Mielec, Krosno, Świdnik. Wyścig zakończy się w Lublinie.

NSZZ Solidarność”organizuje Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków od 1990 roku. Jest on zaliczany do kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour, posiadającego kategorię UCI 2.2. Biorą w nim udział polskie i zagraniczne grupy kolarskie z dywizji UCI Continental Teams. Wyścig odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

999 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF następca DAT HD Mix, zalecana...

299 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

990 zł Więcej...