SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1000 kanałów HD na satelitach Eutelsat

dodano: 2017-02-20 11:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat Jak poinformował operator satelitarny Eutelsat Communications, poprzez jego satelity nadawane jest już 1000 kanałów HD. W samym 2016 roku uruchomiono tam 240 kanałów HD - dwa razy więcej niż na przestrzeni dwóch poprzednich lat.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Granicę 1000 kanałów HD osiągnięto wraz z uruchomieniem na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) kanału CGTN HD, informacyjno-publicystycznej stacji chińskiej CCTV. Liczba kanałów HD na satelitach Hot Bird wzrosła w 2016 roku o 25 proc. do 250 kanałów HD, co stanowi obecnie jedną czwartą kanałów wszystkich kanałów HD na satelitach Hot Bird.

Z prawie 150 kanałami HD (wzrost o 40 proc. w ciągu roku), z czego 100 jest na wyłączność, pozycja 7/8°W obsługiwana przez satelity Eutelsat i Nilesat, jest głównym motorem przejścia na HD na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Liczba kanałów FTA w HD przewyższa tam obecnie liczbę kanałów płatnych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na satelitach Eutelsat na pozycji 36°E, które obsługują rynki rosyjski i afrykański, uruchomiono 14 dodatkowych kanałów HD. Ich liczba wzrosła tam do 114 kanałów HD. Wiodące platformy w Rosji - NTV-Plus i Trikolor TV - nadają po około 40 kanałów HD, do których można dodać 32 kanały HD dla Syberii z pozycji 56°E. W Afryce, MultiChoice Africa i Zap oferują odpowiednio 16 i 17 kanałów HD.
 

2016 rok stanowił punkt zwrotny dla telewizji wysokiej rozdzielczości w całym naszym portfolio pozycji orbitalnych, co zaowocowało osiągnięciem liczby 1000 kanałów HD, z których wiele jest nadawanych wyłącznie na Eutelsacie. Jesteśmy w pełni gotowi, aby sprostać temu przyspieszającemu tempu i by ściśle współpracować z nadawcami w ich przejściu do zwiększonych wrażeń wizualnych

- powiedział Michel Azibert, dyrektor ds. handlu i rozwoju w Eutelsat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1570 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...