SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1000 kanałów HD na satelitach Eutelsat

dodano: 2017-02-20 11:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat Jak poinformował operator satelitarny Eutelsat Communications, poprzez jego satelity nadawane jest już 1000 kanałów HD. W samym 2016 roku uruchomiono tam 240 kanałów HD - dwa razy więcej niż na przestrzeni dwóch poprzednich lat.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Granicę 1000 kanałów HD osiągnięto wraz z uruchomieniem na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) kanału CGTN HD, informacyjno-publicystycznej stacji chińskiej CCTV. Liczba kanałów HD na satelitach Hot Bird wzrosła w 2016 roku o 25 proc. do 250 kanałów HD, co stanowi obecnie jedną czwartą kanałów wszystkich kanałów HD na satelitach Hot Bird.

Z prawie 150 kanałami HD (wzrost o 40 proc. w ciągu roku), z czego 100 jest na wyłączność, pozycja 7/8°W obsługiwana przez satelity Eutelsat i Nilesat, jest głównym motorem przejścia na HD na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Liczba kanałów FTA w HD przewyższa tam obecnie liczbę kanałów płatnych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na satelitach Eutelsat na pozycji 36°E, które obsługują rynki rosyjski i afrykański, uruchomiono 14 dodatkowych kanałów HD. Ich liczba wzrosła tam do 114 kanałów HD. Wiodące platformy w Rosji - NTV-Plus i Trikolor TV - nadają po około 40 kanałów HD, do których można dodać 32 kanały HD dla Syberii z pozycji 56°E. W Afryce, MultiChoice Africa i Zap oferują odpowiednio 16 i 17 kanałów HD.
 

2016 rok stanowił punkt zwrotny dla telewizji wysokiej rozdzielczości w całym naszym portfolio pozycji orbitalnych, co zaowocowało osiągnięciem liczby 1000 kanałów HD, z których wiele jest nadawanych wyłącznie na Eutelsacie. Jesteśmy w pełni gotowi, aby sprostać temu przyspieszającemu tempu i by ściśle współpracować z nadawcami w ich przejściu do zwiększonych wrażeń wizualnych

- powiedział Michel Azibert, dyrektor ds. handlu i rozwoju w Eutelsat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...