reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy przejściowy multipleks DVB-T2 w Pradze

dodano: 2017-02-22 16:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz

DVB-T2 Czechy Spółka České Radiokomunikace (ČRa) uruchomi nadajnik przejściowego multipleksu DVB-T2. Od 1 marca 2017 roku w Czechach dostępne będą pierwsze kanały w nowym standardzie naziemnej telewizji cyfrowej. Emisja będzie prowadzona z nadajnika Praga - Žižkov.

DVB-T2 Czechy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ČRa może uruchomić pierwszy multipleks DVB-T2 z nadajników Praga - Žižkov (Mahlerovy sady) i Praga - Cukrák. To właśnie dla tych dwóch obiektów spółka otrzymała pozwolenie na nadawanie w DVB-T2.

Częstotliwości przeznaczone dla ČRa na potrzeby emisji DVB-T2:
  • Praga - Žižkov, k. 31, pol. V, ERP max. 31,622 kW;
  • Praga - Cukrák, k. 31, pol. H, ERP max. 100 kW.

Przejściowa sieć DVB-T2 spółki ČRa zostanie oficjalnie uruchomiona 1 marca 2017 roku o godz. 10:00 z nadajnika Žižkov w Pradze. Obecnie z nadajnika Zizkov dostępne są testy DVB-T2 na k. 50.
 
Wieża telewizyjna Praga - Žižkov

Czechy, podobnie jak inne kraje w Europie, mają czas do 2022 roku na uwolnienie pasma 700 MHz (k. 49-60), które jest aktualnie używane na potrzeby telewizji cyfrowej. Dla multipleksów telewizyjnych przeznaczone zostanie pasmo UHF (k. 21-48). Ograniczenie pasma częstotliwości oznacza konieczność przejścia na nowsze standardy nadawanie - DVB-T2 i HEVC. Do odbioru multipleksów DVB-T2 wymagane są nowe odbiorniki telewizyjne.

Česká televize (ČT) poinformowała już wcześniej, że w DVB-T2 chce nadawać swoje kanały ČT1 HD, ČT2 HD i ČT Sport HD, które obecnie są nadawane w MPX1a/RS7, a ponadto chce nadawać również ČT:D HD / ČT art HD i ČT24 HD, które obecnie są dostępne jedynie z Astry 3B (23,5°E) dla klientów platformy satelitarnej Skylink.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama