reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyścigi NASCAR w Motowizji od 26 lutego

dodano: 2017-02-24 16:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Motowizja

NASCAR Motowizja Motowizja zaprasza na kolejny sezon wyścigów NASCAR, który w tym roku wraca pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Na fanów czeka wiele zmian, które sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Pierwsza transmisja wyścigu inaugurującego nowy sezon z toru Daytona International Speedway odbędzie się w niedzielę, 26 lutego o godz. 20:00.

NASCAR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początek sezonu – wyścig Daytona 500

Sezon 2017 rozpocznie się tradycyjnie w Daytona Beach na Florydzie, gdzie rozegrane zostaną: wyścig niepunktowany Advance Auto Parts Clash, wyścigi kwalifikacyjne oraz inaugurujący zmagania o punkty – wyścig Daytona 500. Wszyscy fani przez 40 tygodni w roku, będą mogli śledzić NASCAR na antenie Motowizji, która transmituje zmagania najlepszych kierowców już drugi rok. Sama seria zyskała nowego sponsora tytularnego, firmę Monster Beverage Corporation i funkcjonować będzie pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Zmiana ta ma przyciągnąć młodszych fanów oraz unowocześnić organizację.
 

- Daytona 500 to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie. Tę nazwę można śmiało postawić obok takich klasyków jak Indianapolis 500, GP Monako czy Six Hours Of The Glen. Każdy z kierowców, którzy przystępują do tego wyścigu, ma wizję siebie dzierżącego trofeum Harley'a J. Earla. Aby dotrzeć do tego momentu, każdego z nich czeka jednak ogrom walki oraz potężna presja i tylko siła determinacji i pewna doza szczęścia może im pomóc w osiągnięciu celu. To buduję magię wyścigu Daytona 500 i czyni go tak niesamowitym widowiskiem za każdym razem. W tym roku dodatkowym elementem rozbudzającym ciekawość i zwiększającym emocje z pewnością będzie nowy format wyścigu, czyli rywalizacja podzielona jest na trzy części. Nie zapominajmy o debiutantach takich jak Eric Jones czy Daniel Suarez, dla których Daytona 500 będzie początkiem drogi w pucharowej serii. Pierwszy oficjalny wyścig Monster Energy Cup Series to także szansa na pokazanie się dla nowego sponsora, który w ogólnym obrazie wyścigów NASCAR z pewnością będzie chciał dodać coś od siebie – mówi Szymon Tworz, komentator NASCAR w Motowizji.

- Tegoroczny sezon Monster Energy NASCAR Cup Series to początek nowej ery w wyścigach, które w Polsce, będziemy mogli śledzić, na żywo tylko w Motowizji. Start kolejnego sezonu będzie spektakularny i to nie tylko dlatego, że czołowa seria wyścigowa przeszła całkowity rebranding, ale z powodu zmian formatu rozgrywania samych wyścigów. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, na wyścig inaugurujący sezon 2017 - dodaje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizja Sp. z o. o.

Zmiana formatu wyścigów

W nowym sezonie Monster Energy NASCAR Cup Series każdy liczący się w klasyfikacji generalnej wyścig będzie podzielony na trzy etapy. To ile będą trwały etapy, będzie uzależnione od toru, na jakim jest rozgrywany wyścig, a także od długości samego wyścigu. Po pierwszych dwóch etapach będą następowały neutralizacje i kilkuminutowe przerwy. Kierowcy, którzy zakończą pierwsze dwa etapy w Top 10 otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięzca otrzyma dziesięć punktów, każdy kolejny o jeden punkt mniej. Ponadto zwycięzca etapu otrzyma jeden punkt doliczany do specjalnej klasyfikacji punktów play-off. Punkty zbierane w klasyfikacji play-off będą doliczone do ogólnego dorobku kierowcy po rozpoczęciu fazy play-off - oczywiście, jeżeli dany kierowca będzie brał w niej udział. Koniec ostatniego etapu będzie także końcem wyścigu. Zwycięzca wyścigu otrzyma czterdzieści punktów do klasyfikacji generalnej, a także pięć punktów play-off. Pozostali kierowcy otrzymają jedynie punkty do klasyfikacji generalnej. Od 35 za drugie miejsce, aż do 1 za pozycje od trzydziestej szóstej do czterdziestej. 
Nowością będzie brak punktów bonusowych za prowadzenie w trakcie wyścigu, a także oficjalny tytuł dla najlepszego kierowcy sezonu regularnego, czyli tego etapu, w którym kierowcy walczą o punkty aby przedostać się do Play-off. Zmiany te mają zapewnić jeszcze bardziej emocjonujące wyścigi.

Cotygodniowe, godzinne podsumowania zmagań kierowców w Monster Energy NASCAR Cup Series będą emitowane począwszy od 28 lutego, we wtorki o godz. 22:00, w paśmie MotoTrend.

Lutowe nowości w Motowizji:

Monster Energy NASCAR Cup Series – wyścig inaugurujący nowy sezon z toru Daytona International Speedway: niedziela, 26 lutego, godz. 20:00.
Isle of Man 2016 TT – w każdy poniedziałek o 20:40 w Motowizji
AutoSpeed – w każdy poniedziałek o 22:00 w Motowizji
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena siatkowa TURBO 35dB

Siatkowa szerokopasmowa, antena telewizyjna pracująca w paśmie 174-862MHz (6-69k) ze...

35 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama