SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyścigi NASCAR w Motowizji od 26 lutego

dodano: 2017-02-24 16:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Motowizja

NASCAR Motowizja Motowizja zaprasza na kolejny sezon wyścigów NASCAR, który w tym roku wraca pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Na fanów czeka wiele zmian, które sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Pierwsza transmisja wyścigu inaugurującego nowy sezon z toru Daytona International Speedway odbędzie się w niedzielę, 26 lutego o godz. 20:00.

NASCAR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początek sezonu – wyścig Daytona 500

Sezon 2017 rozpocznie się tradycyjnie w Daytona Beach na Florydzie, gdzie rozegrane zostaną: wyścig niepunktowany Advance Auto Parts Clash, wyścigi kwalifikacyjne oraz inaugurujący zmagania o punkty – wyścig Daytona 500. Wszyscy fani przez 40 tygodni w roku, będą mogli śledzić NASCAR na antenie Motowizji, która transmituje zmagania najlepszych kierowców już drugi rok. Sama seria zyskała nowego sponsora tytularnego, firmę Monster Beverage Corporation i funkcjonować będzie pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Zmiana ta ma przyciągnąć młodszych fanów oraz unowocześnić organizację.
 

- Daytona 500 to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie. Tę nazwę można śmiało postawić obok takich klasyków jak Indianapolis 500, GP Monako czy Six Hours Of The Glen. Każdy z kierowców, którzy przystępują do tego wyścigu, ma wizję siebie dzierżącego trofeum Harley'a J. Earla. Aby dotrzeć do tego momentu, każdego z nich czeka jednak ogrom walki oraz potężna presja i tylko siła determinacji i pewna doza szczęścia może im pomóc w osiągnięciu celu. To buduję magię wyścigu Daytona 500 i czyni go tak niesamowitym widowiskiem za każdym razem. W tym roku dodatkowym elementem rozbudzającym ciekawość i zwiększającym emocje z pewnością będzie nowy format wyścigu, czyli rywalizacja podzielona jest na trzy części. Nie zapominajmy o debiutantach takich jak Eric Jones czy Daniel Suarez, dla których Daytona 500 będzie początkiem drogi w pucharowej serii. Pierwszy oficjalny wyścig Monster Energy Cup Series to także szansa na pokazanie się dla nowego sponsora, który w ogólnym obrazie wyścigów NASCAR z pewnością będzie chciał dodać coś od siebie – mówi Szymon Tworz, komentator NASCAR w Motowizji.

- Tegoroczny sezon Monster Energy NASCAR Cup Series to początek nowej ery w wyścigach, które w Polsce, będziemy mogli śledzić, na żywo tylko w Motowizji. Start kolejnego sezonu będzie spektakularny i to nie tylko dlatego, że czołowa seria wyścigowa przeszła całkowity rebranding, ale z powodu zmian formatu rozgrywania samych wyścigów. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, na wyścig inaugurujący sezon 2017 - dodaje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizja Sp. z o. o.

Zmiana formatu wyścigów

W nowym sezonie Monster Energy NASCAR Cup Series każdy liczący się w klasyfikacji generalnej wyścig będzie podzielony na trzy etapy. To ile będą trwały etapy, będzie uzależnione od toru, na jakim jest rozgrywany wyścig, a także od długości samego wyścigu. Po pierwszych dwóch etapach będą następowały neutralizacje i kilkuminutowe przerwy. Kierowcy, którzy zakończą pierwsze dwa etapy w Top 10 otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięzca otrzyma dziesięć punktów, każdy kolejny o jeden punkt mniej. Ponadto zwycięzca etapu otrzyma jeden punkt doliczany do specjalnej klasyfikacji punktów play-off. Punkty zbierane w klasyfikacji play-off będą doliczone do ogólnego dorobku kierowcy po rozpoczęciu fazy play-off - oczywiście, jeżeli dany kierowca będzie brał w niej udział. Koniec ostatniego etapu będzie także końcem wyścigu. Zwycięzca wyścigu otrzyma czterdzieści punktów do klasyfikacji generalnej, a także pięć punktów play-off. Pozostali kierowcy otrzymają jedynie punkty do klasyfikacji generalnej. Od 35 za drugie miejsce, aż do 1 za pozycje od trzydziestej szóstej do czterdziestej. 
Nowością będzie brak punktów bonusowych za prowadzenie w trakcie wyścigu, a także oficjalny tytuł dla najlepszego kierowcy sezonu regularnego, czyli tego etapu, w którym kierowcy walczą o punkty aby przedostać się do Play-off. Zmiany te mają zapewnić jeszcze bardziej emocjonujące wyścigi.

Cotygodniowe, godzinne podsumowania zmagań kierowców w Monster Energy NASCAR Cup Series będą emitowane począwszy od 28 lutego, we wtorki o godz. 22:00, w paśmie MotoTrend.

Lutowe nowości w Motowizji:

Monster Energy NASCAR Cup Series – wyścig inaugurujący nowy sezon z toru Daytona International Speedway: niedziela, 26 lutego, godz. 20:00.
Isle of Man 2016 TT – w każdy poniedziałek o 20:40 w Motowizji
AutoSpeed – w każdy poniedziałek o 22:00 w Motowizji
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...