reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sony kupuje kanały NekoTV i Capri Gourmet

dodano: 2017-03-02 10:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

NekoTV Capri Gourmet Sony Pictures Television Networks (SPTN) osiągnęło porozumienie z Television Broadcasting System (TBS) w sprawie nabycia włoskich kanałów FTA NekoTV i Capri Gourmet, dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej. Kwota transakcji nie została ujawniona. Oba kanały nadają od 2011 roku. Sony przedstawi plany programowe dla tych stacji już w ciągu najbliższych tygodni. Niedawno Sony nabyło w Wielkiej Brytanii truTV od Turnera.

Sony Pictures Television SPT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NekoTV to kanał poświęcony kulturze japońskiej i pokazujący seriale anime, natomiast w Capri Gourmet można oglądać telenowele i archiwalne filmy.
 

- Europa Zachodnia jest ważnym regionem wzrostu dla SPTN i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, iż mamy okazję do dalszego inwestowania we Włoszech w najszybciej rosnącym segmencie rynku telewizyjnego, naziemnej telewizji cyfrowej, co pozwala nam dotrzeć do większej liczby widzów - powiedziała Kate Marsh, wiceprezes wykonawczy na Europę Zachodnią w SPTN. - Oferujemy już komercyjny kanał nr 1 dla dzieci na brytyjskim rynku FTA, a to ostatnie nabycie dalej poszerza nasz zasięg FTA, przynosząc nowy, ekscytujący wymiar do biznesów telewizyjnych SPTN we Włoszech.

- Działamy we Włoszech od 25 lat i mamy dziewięć kanałów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - dodał właściciel TBS, Costantino Federico. - Przejęcie przez Sony NekoTV i Capri Gourmet pozwala nam skupić naszą energię na innych naszych kanałach i działalności na terytorium Włoch.

SPTN poinformowało również, że jego kanały AXN i AXN Sci-Fi zakończą nadawanie w ramach platformy satelitarnej Sky Italia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama