SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat 6D trafi na pozycję orbitalną 44,5°E

dodano: 2017-03-06 16:31 | aktualizacja: 2017-03-06 17:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arabsat

Arabsat Arabsat i King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) podpisali umowę na budowę nowego satelity z Taqnia Space, spółką zależną Saudi Taqnia Holding. Arabsat 6D trafi na pozycję orbitalną 44,5°E. Na razie nie podano, kiedy dojdzie do wyniesienia nowego satelity.

Arabsat satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy satelita Arabsat 6D zapewni pojemność w pasmach Ku i Ka, dzięki której możliwe będzie świadczenie takich usług, jak Internet, telefonia i telewizja.
 

Dzisiejsze porozumienie jest zwieńczeniem strategicznego partnerstwa między Arabsatem, KACST i Taqnia Space, które rozpoczęło się wraz z satelitą SGS-1 na pozycji orbitalnej 39°E. Jego wyniesienie jest planowane na początek 2018 roku, z szacowaną inwestycją na poziomie ponad 650 mln dol. w produkcję, start i testy na orbicie obu satelitów
- powiedział Khalid bin Ahmed Balkheyour, dyrektor generalny operatora Arabsat.

Ten satelita jest wynikiem planu rozwoju, który zaczęto wdrażać kilka lat po Arabsacie 5C i satelicie SGS-1, który zostanie wystrzelony w 2018 roku w celu zaspokojenia rosnącego popytu na usługi satelitarne, w szczególności usługi internetowe, łączność głosową i transmisje telewizyjne na pokładzie samolotów, co będzie stosowane na pokładach Saudi Airlines od początku 2019 roku. Będzie to pierwsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie, która zaoferuje usługi szerokopasmowe podróżującym pasażerom, we wszystkich klasach
- powiedział Abdullah Al-Osaimi, dyrektor generalny Taqnia Space.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Multiswitch Televes Nevoswitch 5x5x8

Markowy (hiszpański) multiswitch Televes Nevoswitch 5x5x8 rozdziela sygnał niezależnie z...

450 zł Więcej...