reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

24% Rosjan korzysta z dodatkowych pakietów

dodano: 2017-03-07 18:36
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

pilot telewizja nowe kanały Opcje dodatkowe u operatorów płatnej telewizji wykupuje 24% Rosjan, a z usług wideo na żądanie korzysta 17%. Takie są wyniki badania przeprowadzonego w październiku 2016 roku przez IKS-Consulting, na które powołuje się agencja RBK. W badaniu wzięło udział ponad 2 tys. mieszkańców Rosji.

Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
22,1% respondentów oświadczyło, że nigdy nie oglądało płatnej telewizji, bo nie uważa telewizji kablowej jako usługi płatnej. 17% Rosjan korzystających z wideo na żądanie (VOD) albo innych usług on-line, średnio na ten cel wydawało 400 rubli miesięcznie. Większość użytkowników woli jednak oglądać treści wideo bezpłatnie na portalach, które działają w modelu reklamowym.

Według wyliczeń IKS-Consulting, liczba podłączonych do płatnej TV gospodarstw domowych wzrosła o 4,9% do 41,2mln. Tempo wzrostu w 2015 roku było jednak wyższe, bo wyniosło 5,5%. Wielkość rynku pay-tv w 2016 roku wzrosła o 8,7% do 73,3 mld rubli. Rok wcześniej przyrost wynosił 9,9%.

Z opublikowanych w styczniu danych TMT-Consulting wynika, że rynek rosyjskiej telewizji płatnej wzrósł o 10% do 73,7 mld rubli. Liczba abonentów wyniosła 41,2 mln.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama