reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Po 2020 satelity Eutelsatu wyniesie Blue Origin

dodano: 2017-03-07 20:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

newglenn_launch_360px.jpg Operator satelitarny Eutelsat Communications ogłosił podczas Satellite 2017 Convention w Waszyngtonie zawarcie kontraktu z Blue Origin dotyczące wyniesienia nową, amerykańską rakietą New Glenn, która zacznie starty od 2020 r.

Blue_origin_rakieta_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe partnerstwo z Blue Origin odzwierciedla wieloletnią strategię Eutelsatu wybierania usług związanych ze wynoszeniem satelitów z wieloma firmami w celu zapewnienia dostępu do przestrzeni kosmicznej i partnera z możliwościami, które łączą najwyższy poziom wydajności, elastyczności i konkurencyjności.

Umowa z Blue Origin obejmuje wyniesienie satelitów geostacjonarnych Eutelsatu w latach 2021-22.
Rakieta New Glenn będzie kompatybilna z większością satelitów Eutelsat, zapewniając elastyczność realizacji misji 12 miesięcy przed uruchomieniem.

CEO Eutelsatu, Rodolphe Belmer skomentował nowe relacje z Blue Origin:

- Blue Origin był chętny, aby podzielić się z Eutelsatem swoją strategią i przekonał nas, że ma prawo, aby konkurować w branży usług wynoszenia. Ich solidne podejście inżynieryjne, ich polityka rozwijania technologii, które będą stanowić podstawę nowej generacji wyrzutni, co odpowiada temu, czego oczekujemy od naszych partnerów. Z New Glenn zrealizujemy naszą wieloletnią strategię innowacji, która napędza zmniejszenie kosztów startów na orbitę i zwiększenie wydajności. To może być dobra wiadomość dla rentowności i stabilności naszej branży.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

900 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...
reklama