SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Po 2020 satelity Eutelsatu wyniesie Blue Origin

dodano: 2017-03-07 20:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

newglenn_launch_360px.jpg Operator satelitarny Eutelsat Communications ogłosił podczas Satellite 2017 Convention w Waszyngtonie zawarcie kontraktu z Blue Origin dotyczące wyniesienia nową, amerykańską rakietą New Glenn, która zacznie starty od 2020 r.

Blue_origin_rakieta_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe partnerstwo z Blue Origin odzwierciedla wieloletnią strategię Eutelsatu wybierania usług związanych ze wynoszeniem satelitów z wieloma firmami w celu zapewnienia dostępu do przestrzeni kosmicznej i partnera z możliwościami, które łączą najwyższy poziom wydajności, elastyczności i konkurencyjności.

Umowa z Blue Origin obejmuje wyniesienie satelitów geostacjonarnych Eutelsatu w latach 2021-22.
Rakieta New Glenn będzie kompatybilna z większością satelitów Eutelsat, zapewniając elastyczność realizacji misji 12 miesięcy przed uruchomieniem.

CEO Eutelsatu, Rodolphe Belmer skomentował nowe relacje z Blue Origin:

- Blue Origin był chętny, aby podzielić się z Eutelsatem swoją strategią i przekonał nas, że ma prawo, aby konkurować w branży usług wynoszenia. Ich solidne podejście inżynieryjne, ich polityka rozwijania technologii, które będą stanowić podstawę nowej generacji wyrzutni, co odpowiada temu, czego oczekujemy od naszych partnerów. Z New Glenn zrealizujemy naszą wieloletnią strategię innowacji, która napędza zmniejszenie kosztów startów na orbitę i zwiększenie wydajności. To może być dobra wiadomość dla rentowności i stabilności naszej branży.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

999 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa UNI-LINE 560HVD

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej do pracy w obu...

75 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q3 Quad

Mini PC na systemie Android 4.4 z procesorem 4 rdzeniowym...

369 zł Więcej...