SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jacek Sobala nowym prezesem Polskiego Radia

dodano: 2017-03-09 18:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PR

Polskie Radio siedziba W czwartek 9 marca 2017 r. Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowym prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala. Zastąpił on na tym stanowisku Barbarę Stanisławczyk, która złożyła rezygnację z tej funkcji odroczoną do 31 marca. 

Polskie Radio Logotypy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W połowie lutego RMN poinformowała, że Barbara Stanisławczyk zwyciężyła w konkursie na szefa Polskiego Radia. Dzień po wyborze, 17 lutego wieczorem, Stanisławczyk złożyła rezygnację z tej funkcji odroczoną do 31 marca. Szef RMN Krzysztof Czabański dał czas członkom Rady do 7 marca na zgłaszanie kandydatur na to stanowisko. W efekcie wpłynęły dwie kandydatury Jacka Sobali oraz Lecha Parella. 

W czwartek 9 marca Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że prezesem Polskiego Radia będzie Jacek Sobala. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański wiąże duże nadzieje z osobą nowego prezesa publicznej rozgłośni.

- Spodziewam się, że uspokoi sytuację w radiu i że będzie radio oferowało dobrą ofertę programową - zaznaczył. 


Szef RMN przypomniał, że Jacek Sobala ma duże doświadczenie zawodowe.

- Jest radiowcem, od lat prowadził różne programy i pełnił kierownicze funkcje w różnych stacjach radiowych. Zna radio publiczne, gdzie był dyrektorem kilku programów i radio komercyjne. Trochę żyjemy na takim rynku, gdzie trzeba godzić wymogi komercyjne z misją publiczną - podkreślił.

 
Podczas finałowego etapu konkursu na szefa PR, który odbył się pod koniec stycznia br. Jacek Sobala mówił, że problemem Polskiego Radia jest jakość programu.

- Aby ludzie chcieli płacić abonament, muszą otrzymać ofertę programową, aby mogli powiedzieć: na to, to ja zapłacę - podkreślał.
- Polskie Radio w dzisiejszych czasach, przy tym rozwoju technologii powinno być instytucją multimedialną, która nie tylko jest reaktywna i emituje to, co się wydarzy, ale również inicjuje. Jest organizatorem, jest mecenasem rozmaitych wydarzeń ważnych dla Polski i Polaków - mówił.


Wskazywał też, że Polskie Radio nie powinno być „fabryką, ale instytucją twórczą, artystyczną". Jak dodał w radiu trzeba przywrócić spokój i "taką normalność", aby ludzie przychodzili do pracy z przyjemnością.

- Wychodzili stamtąd z jasnym komunikatem, co zrobili dobrze, a co zrobili źle - zaznaczył. 


Jacek Sobala to były szef radiowej Trójki, Jedynki, Radia BiS, a ostatnio TVP Warszawa.
Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia jest Mariusz Staniszewski, którego Rada wybrała w lutym. 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Hi Media Q10 Pro

Odtwarzacz sieciowy, mini PC, odtwarza BD 3D ISO, wyposażony w...

899 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...

Antena Televes Yagi L790

Wysokiej jakości telewizyjna antena Yagi L790 hiszpańskiej firmy Televes. Zaprojektowana...

99 zł Więcej...