reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jacek Sobala nowym prezesem Polskiego Radia

dodano: 2017-03-09 18:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PR

Polskie Radio siedziba W czwartek 9 marca 2017 r. Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowym prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala. Zastąpił on na tym stanowisku Barbarę Stanisławczyk, która złożyła rezygnację z tej funkcji odroczoną do 31 marca. 

Polskie Radio Logotypy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W połowie lutego RMN poinformowała, że Barbara Stanisławczyk zwyciężyła w konkursie na szefa Polskiego Radia. Dzień po wyborze, 17 lutego wieczorem, Stanisławczyk złożyła rezygnację z tej funkcji odroczoną do 31 marca. Szef RMN Krzysztof Czabański dał czas członkom Rady do 7 marca na zgłaszanie kandydatur na to stanowisko. W efekcie wpłynęły dwie kandydatury Jacka Sobali oraz Lecha Parella. 

W czwartek 9 marca Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że prezesem Polskiego Radia będzie Jacek Sobala. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański wiąże duże nadzieje z osobą nowego prezesa publicznej rozgłośni.

- Spodziewam się, że uspokoi sytuację w radiu i że będzie radio oferowało dobrą ofertę programową - zaznaczył. 


Szef RMN przypomniał, że Jacek Sobala ma duże doświadczenie zawodowe.

- Jest radiowcem, od lat prowadził różne programy i pełnił kierownicze funkcje w różnych stacjach radiowych. Zna radio publiczne, gdzie był dyrektorem kilku programów i radio komercyjne. Trochę żyjemy na takim rynku, gdzie trzeba godzić wymogi komercyjne z misją publiczną - podkreślił.

 
Podczas finałowego etapu konkursu na szefa PR, który odbył się pod koniec stycznia br. Jacek Sobala mówił, że problemem Polskiego Radia jest jakość programu.

- Aby ludzie chcieli płacić abonament, muszą otrzymać ofertę programową, aby mogli powiedzieć: na to, to ja zapłacę - podkreślał.
- Polskie Radio w dzisiejszych czasach, przy tym rozwoju technologii powinno być instytucją multimedialną, która nie tylko jest reaktywna i emituje to, co się wydarzy, ale również inicjuje. Jest organizatorem, jest mecenasem rozmaitych wydarzeń ważnych dla Polski i Polaków - mówił.


Wskazywał też, że Polskie Radio nie powinno być „fabryką, ale instytucją twórczą, artystyczną". Jak dodał w radiu trzeba przywrócić spokój i "taką normalność", aby ludzie przychodzili do pracy z przyjemnością.

- Wychodzili stamtąd z jasnym komunikatem, co zrobili dobrze, a co zrobili źle - zaznaczył. 


Jacek Sobala to były szef radiowej Trójki, Jedynki, Radia BiS, a ostatnio TVP Warszawa.
Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia jest Mariusz Staniszewski, którego Rada wybrała w lutym. 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 350 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

140 zł Więcej...
reklama