reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sukces cyklu „Kino retro” w TVP Polonia

dodano: 2017-03-11 06:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Polonia „Kino retro” Jak poinformował nadawca, wyemitowany w niedzielę, 5 marca br. o godzinie 14:40 w TVP Polonia, w ramach cyklu „Kino retro”, film „Ada! To nie wypada!” zgromadził około 65-tys. widownię (więcej tutaj i tutaj). Tego dnia film ten był jedną z najchętniej oglądanych pozycji programowych TVP Polonia, plasując się na 3. miejscu, tuż po wieczornym kinie „E=MC2” (około 97 tys. widzów) oraz „Transmisji mszy świętej” (około 95 tys. widzów) [dane za TVP]. W niedzielę, 12 marca br. w ramach cyklu tworzonego wspólnie z Filmoteką Narodową zostanie pokazany film „Dziewczyna szuka miłości”.

TVP Polonia „Kino retro”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wobec ogromnego zainteresowania „Kinem retro", po licznych e-mailach i telefonach od widzów, TVP Polonia specjalnie z myślą o Polonii australijskiej uruchomiła dodatkową powtórkę pasma „Kina retro” - w poniedziałki (od 13 marca br.) o godzinie 11:00 - informuje nadawca. Dotąd cykl ten był emitowany w niedziele o 5:55 i 14:40.
 
Tamara Wiszniewska w filmie „Dziewczyna szuka miłości”, foto: TVP
Tamara Wiszniewska w filmie „Dziewczyna szuka miłości”, foto: TVP


„Kino retro” to 14 przedwojennych polskich filmów fabularnych, poddanych przez Filmotekę Narodową restauracji cyfrowej i digitalizacji. Bezcenne perły przedwojennej polskiej kinematografii nabrały dzięki temu nowego blasku, którym jako pierwsi mogą cieszyć się widzowie TVP Polonia. Każdy z prezentowanych w cotygodniowym cyklu filmów poprzedza wprowadzenie w historię i akcję dzieła, przygotowane przez Michała Pieńkowskiego - filmografa Filmoteki Narodowej, który uczestniczył w pracach badawczych i restauratorskich.

„Kino retro” - emisja w niedziele o 5:55 w TVP Polonia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Terra Plus H.265

Odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC)...

125 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...
reklama