SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Minimum 75% udziału ukraińskich treści w TV

dodano: 2017-03-12 10:18 | aktualizacja: 2017-03-12 18:21
autor: RO | źródło: cableman.ru

pilot telewizja nowe kanały Projekt ustawy o wprowadzeniu limitu 75% dla ukraińskich treści w telewizji Najwyższa Rada może rozpatrzyć już w najbliższych dwóch tygodniach. Informuje o tym przewodnicząca Komitetu ds. Wolności słowa i Polityki Informacyjnej, Wiktoria Siumar.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Mam nadzieję, że w najbliższych dwóch tygodniach parlament rozpatrzy i przyjmie w pierwszym czytaniu nasz projekt ustawy o 75% ukraińskiego języka w telewizji

- napisała Wiktoria Siumar na swojej stronie na Facebooku.

Jednocześnie uzupełniła, że podtrzymuje projekt ustawy o języku państwowym, który przewiduje udział 90% dla języka ukraińskiego. 75% może być przejściowym kompromisem, ale z pewnością będzie to historyczny krok w realnym czasie, kiedy ukraińskie kanały są w 90% rosyjskojęzyczne.

O możliwym wprowadzeniu limitów informował wcześniej prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko. W listopadzie 2016 roku na Ukrainie zaczęły obowiązywać wymagania o ustaleniu limitu ukraińskich treści w eterze radiowym. W pierwszym roku funkcjonowania ustawy o radiu, udział piosenek w języku ukraińskim powinien być nie mniejszy niż 25%, w drugim roku – 30%, a w trzecim – 35%.


 

Źródło: cableman.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

999 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 Mix

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF następca DAT HD Mix, zalecana...

299 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

990 zł Więcej...