reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES-10 poleci używaną rakietą

dodano: 2017-03-10 22:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

SES 10 Gwynne Shotwell, prezes i dyrektor generalna SpaceX, powiedziała delegatom podczas konferencji Satellite 2017 (6-9 marca, Waszyngton), że jej firma przeprowadzi w tym roku prawdopodobnie sześć lotów używanych już wcześniej rakiet. Pierwsza misja będzie polegała na wyniesieniu na orbitę satelity SES-10 pod koniec marca. Zgodnie z założeniami tej misji, rakieta ma powrócić na ziemię.

SpaceX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SpaceX ma jednak poważne opóźnienia w harmonogramie lotów w następstwie katastrofalnego wybuchu w dniu 1 września, kiedy utracono zarówno rakietę, jak i satelitę - AMOS-6.
 

- Chcemy ponownie użyć w tym roku około sześciu rakiet, co powinno doprowadzić do odciążenia produkcji - powiedziała Gwynne Shotwell.

Wynoszenie zarówno rakiet już używanych, jak również tych nowych jest niezbędnym krokiem, jeśli SpaceX chce odzyskać swoją reputację i nadrobić zaległości.

Ponadto kluczowa jest odbudowa uszkodzonej platformy startowej nr 40 na Cape Canaveral. Na potrzeby ostatnich misji SpaceX używała platformy nr 39A i użyje jej znowu dla wyniesienia satelity EchoStar-23 zaplanowanego na 14 marca. Shotwell powiedziała delegatom, że remont platformy nr 40 zostanie ukończony tego lata.
 

- Kiedy tylko będziemy mieli dwie platformy, zyskamy mnóstwo możliwości - powiedziała Gwynne Shotwell.

SES-10 będzie stacjonował na pozycji orbitalnej 67°W, na podstawie umowy z Andyjskim Wspólnym Rynkiem (Boliwia, Kolumbia, Ekwador i Peru), i będzie wykorzystywany na potrzeby sieci Simón Bolivar 2. Satelita będzie wyposażony w 55 transponderów w paśmie Ku (36 MHz), z których 27 będzie dodatkowymi na tej pozycji orbitalnej. SES-10 zastąpi dwa inne satelity SES - AMC 3 i AMC 4, zapewniając także dodatkową pojemność dla Meksyku, Ameryki Środkowej, Ameryki Południowej i Karaibów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama