Raw Air: konkurs PŚ w Lillehammer w TVP1

dodano: 2017-03-14 10:16 | aktualizacja: 2017-03-14 14:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

Kamil Stoch We wtorek, 14 marca br. na Lysgardsbakken w Lillehammer będzie miał miejsce konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w ramach cyklu Raw Air. W zawodach wystąpi sześciu Polaków. Transmisja od godz. 16:45 w TVP1. Relacja „skok po skoku” na sport.tvp.pl.

Maciej Kot

Nieoczekiwanie kwalifikacji nie przebrnął Dawid Kubacki i nie zobaczymy go we wtorkowym konkursie. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Piotr Żyła, który zajął dziesiąte miejsce. Kamil Stoch był dopiero 25. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, drugi był jego rodak Richard Freitag, a trzeci lider Pucharu Świata Austriak Stefan Kraft.

W drugich zawodach cyklu Raw Air zobaczymy także Macieja Kota (12. w kwalifikacjach), Stefana Hulę (31.), Jana Ziobrę (38.) i i Klemensa Murańkę (41.).

Mimo że zawodnicy Stefana Horngahera nie zaprezentowali najwyższej formy w poniedziałkowym prologu, to mają bardzo dobre wspomnienia z Lillehammer. W tym sezonie na tej skoczni miały już miejsce zawody Pucharu Świata – 11 grudnia 2016 roku Stoch wygrał, a Kot zajął drugie miejsce.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi na 16. triumf w zawodach cyklu, który wtedy odniósł, czekał niemal dwa lata. Poprzednio zwyciężył 30 stycznia 2015 w niemieckim Willingen. Teraz ma już w dorobku 21 wygranych konkursów, ostatnie zwycięstwo odniósł 12 lutego w Sapporo.

Niestety najlepszy polski skoczek w niedzielę stracił koszulkę lidera PŚ. Na Holmenkollbakken w Oslo zajął 22. miejsce po nieudanym skoku w trudnych warunkach w drugiej serii. Zawody wygrał Stefan Kraft i to on teraz przewodzi w klasyfikacji generalnej.

Austriak jest także liderem cyklu Raw Air i wyprzedza Niemców Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera. Czwarty jest Piotr Żyła ze stratą do lidera ponad 55 punktów. Stoch plasuje się na 15. pozycji i ma na koncie ponad 100 punktów mniej od Krafta.