reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES-15 już w Kourou. Poleci rakietą Sojuz

dodano: 2017-03-15 10:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES/satkurier.pl

SES Nowy satelita SES-15 został dostarczony do Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou, w przygotowaniu do wyniesienia w dniu 4 kwietnia 2017 roku na pokładzie rosyjskiej rakiety nośnej Sojuz.

SES-15 SES 15


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SES-15, zaprojektowany i zbudowany przez firmę Boeing, będzie posiadał hybrydowy ładunek, z dodatkowymi wiązkami w paśmie Ku oraz pojemnością High Throughput Satellite (HTS) w paśmie Ka. Satelita będzie wyposażony w elektryczny system napędowy umożliwiający mu poruszanie się po orbicie. Satelita będzie miał również na wyposażeniu Wide Area Augmentation Systems (WAAS) - finansowany przez amerykański rząd, dedykowany ładunek na potrzeby systemu nawigacji GPS.

SES-15 jest pierwszym hybrydowym satelitą SES. Jest wyposażony w 16 transponderów pasma Ku (odpowiednik 36 MHz), a także ładunek HTS 10 GHz. Ten elektryczny satelita będzie działał na nowej pozycji orbitalnej 129°W, obsługując klientów w Ameryce Północnej, Meksyku, Ameryce Środkowej i na Karaibach.

SES-15 jest pierwszym z trzech hybrydowych satelitów SES, które mają zapewniać zoptymalizowane i elastyczne, globalne pokrycie dla głównych światowych dostawców IFC/IFE. Satelita będzie używany także do innych zastosowań, w tym na potrzeby usług rządowych, sieci VSAT i przemysłu morskiego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama