SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„W zgodzie z sumieniem” w TVP Historia

dodano: 2017-03-18 08:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Historia „W zgodzie z sumieniem” W sobotę, 18 marca br. o godzinie 22:45 TVP Historia zaprasza na premierę filmu biograficznego „W zgodzie z sumieniem”, opowiadającego o życiu sędziego Bogusława Nizieńskiego, kawalera Orderu Orła Białego (więcej tutaj). - W jego życiorysie jak w lustrze odbijają się losy Polski i Polaków pokolenia Kolumbów. Dokument Aliny Czerniakowskiej jest opowieścią o wartościach i doświadczeniu, które stają się fundamentem współczesnego patriotyzmu - czytamy w komunikacie.

TVP Historia „W zgodzie z sumieniem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ślady dzieciństwa filmowego bohatera wiodą do Wilna, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i po wojnie polsko-bolszewickiej stało się stolicą województwa, ośrodkiem uniwersyteckim oraz jedną z najważniejszych polskich metropolii. Wojenna rzeczywistość Bogusława Nizieńskiego od września 1939 roku to nauka na tajnych kompletach i śladami ojca, oficera Wojska Polskiego, walka w szeregach Armii Krajowej (AK) pod pseudonimem Sokół. Jako żołnierz plutonu Władysława Koby brał udział w bitwach pod Szówskiem, a w trakcie pięciodniowej bitwy o Jarosław był łącznikiem. Należał do Narodowej Organizacji Wojskowej (NOW).
 
Kadr z dokumentu „W zgodzie z sumieniem”, foto: TVP
Kadr z dokumentu „W zgodzie z sumieniem”, foto: TVP


Powojenna rzeczywistość okazała się dla Bogusława Niezińskiego nie mniej tragiczna. - Jednak pomimo późniejszych prześladowań jakie spotkały jego i jego rodzinę, nigdy nie wyparł się własnych poglądów, przekonań, wartości, w które wierzył - czytamy w opisie.

„W zgodzie z sumieniem” - emisja w sobotę, 18 marca 2017 roku o 22:45 w TVP Historia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

999 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa UNI-LINE 560HVD

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej do pracy w obu...

75 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q3 Quad

Mini PC na systemie Android 4.4 z procesorem 4 rdzeniowym...

369 zł Więcej...