reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN: Dominika Kulczyk i Rio de Janeiro

dodano: 2017-03-18 12:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN/Kulczyk Foundation/satkurier.pl

TVN „Efekt Domina” W niedzielę, 19 marca br. o godzinie 11:00 w telewizji TVN wyemitowany zostanie drugi odcinek czwartego sezonu programu „Efekt Domina” (więcej tutaj). Rio de Janeiro to miasto podzielone , na biedę i bogactwo - które boryka się z problemem wielkich nierówności społecznych. Co piąty mieszkaniec tej metropolii mieszka w ubogich dzielnicach zwanych fawelami. W ostatnich latach część z nich została spacyfikowana przez policję bądź wojsko, ale reszta w dalszym ciągu znajduje się pod kontrolą gangów. Przemoc jest tu wszechobecna, jest codziennością.

TVN „Efekt Domina”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedną z najniebezpieczniejszych faweli jest Maré, znajdująca się w północnej części miasta. To w niej od 1998 roku Yvonne Bezerra de Mello prowadzi swoją szkołę Projeto Uerê. Ta fawele to prawdziwy symbol wykluczenia społecznego - właśnie tam Dominika Kulczyk zdecydowała się wesprzeć działającą w tak trudnych warunkach szkołę Projeto Uerê.
 
Dominika Kulczyk w programie „Efekt Domina”, foto: TVN
Dominika Kulczyk w programie „Efekt Domina”, foto: TVN


Szkołę Yvonne wyróżnia szczególna metoda nauczania, Uerê-Mello, stworzona dla dzieci i nastolatków z blokadami poznawczymi i emocjonalnymi wynikającymi ze stałego kontaktu z przemocą. Uczniowie Projeto Uerê to dzieci, które w swoim życiu codziennym doświadczają traumy. Ich rzeczywistość to wojny Czerwonego Dowództwa i Trzeciego Dowództwa - dwóch rywalizujących ze sobą gangów. Strzelaniny są w Maré na porządku dziennym, a szefowie gangów mają kontrolę nad wszystkich sferami życia mieszkańców.

- Cieszę się, że dzieciaki przez następny rok dostaną  125 tysięcy posiłków, żeby codzienność była trochę mniej straszna

- podkreśla Dominika Kulczyk, która tak jak Yvonne głęboko wierzy w potencjał edukacji dzieci.


Kulczyk Foundation chcąc wzmocnić działania Yvonne wspiera dożywianie wszystkich podopiecznych Projeto Uerê.

„Efekt Domina” - sezon 4., emisja w niedziele o 11:00 w TVN (TVN HD). Wcześniejsze sezony tego programu mogą oglądać widzowie ITVN (TVN International) i Travel Channel (Travel Channel HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama