SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN: Dominika Kulczyk i Rio de Janeiro

dodano: 2017-03-18 12:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN/Kulczyk Foundation/satkurier.pl

TVN „Efekt Domina” W niedzielę, 19 marca br. o godzinie 11:00 w telewizji TVN wyemitowany zostanie drugi odcinek czwartego sezonu programu „Efekt Domina” (więcej tutaj). Rio de Janeiro to miasto podzielone , na biedę i bogactwo - które boryka się z problemem wielkich nierówności społecznych. Co piąty mieszkaniec tej metropolii mieszka w ubogich dzielnicach zwanych fawelami. W ostatnich latach część z nich została spacyfikowana przez policję bądź wojsko, ale reszta w dalszym ciągu znajduje się pod kontrolą gangów. Przemoc jest tu wszechobecna, jest codziennością.

TVN „Efekt Domina”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedną z najniebezpieczniejszych faweli jest Maré, znajdująca się w północnej części miasta. To w niej od 1998 roku Yvonne Bezerra de Mello prowadzi swoją szkołę Projeto Uerê. Ta fawele to prawdziwy symbol wykluczenia społecznego - właśnie tam Dominika Kulczyk zdecydowała się wesprzeć działającą w tak trudnych warunkach szkołę Projeto Uerê.
 
Dominika Kulczyk w programie „Efekt Domina”, foto: TVN
Dominika Kulczyk w programie „Efekt Domina”, foto: TVN


Szkołę Yvonne wyróżnia szczególna metoda nauczania, Uerê-Mello, stworzona dla dzieci i nastolatków z blokadami poznawczymi i emocjonalnymi wynikającymi ze stałego kontaktu z przemocą. Uczniowie Projeto Uerê to dzieci, które w swoim życiu codziennym doświadczają traumy. Ich rzeczywistość to wojny Czerwonego Dowództwa i Trzeciego Dowództwa - dwóch rywalizujących ze sobą gangów. Strzelaniny są w Maré na porządku dziennym, a szefowie gangów mają kontrolę nad wszystkich sferami życia mieszkańców.

- Cieszę się, że dzieciaki przez następny rok dostaną  125 tysięcy posiłków, żeby codzienność była trochę mniej straszna

- podkreśla Dominika Kulczyk, która tak jak Yvonne głęboko wierzy w potencjał edukacji dzieci.


Kulczyk Foundation chcąc wzmocnić działania Yvonne wspiera dożywianie wszystkich podopiecznych Projeto Uerê.

„Efekt Domina” - sezon 4., emisja w niedziele o 11:00 w TVN (TVN HD). Wcześniejsze sezony tego programu mogą oglądać widzowie ITVN (TVN International) i Travel Channel (Travel Channel HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...