reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator chce zabrać licencję dla kanału komunistów

dodano: 2017-03-19 10:22
autor: RO | źródło: mediananny.com

Gamma Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia chce anulować licencję na nadawanie satelitarne kanału Gamma. Regulator dodaje, że nadawca ignoruje prośby o wznowienie przekazu z satelity. Z tego powodu otrzymał już dwa ostrzeżenia. Ponadto, nadawca nie opłaca 7,25 tys. hrywien kary (5% opłaty licencyjnej). Należność ma być ściągnięta na drodze sądowej.

Ukraina Narodowa Rada


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zeszłym roku ukraiński regulator nie przedłużył licencji na nadawanie w standardzie DVB-T w Kijowie, twierdząc, że kanał popularyzuje komunizm i antyukraińskie wypowiedzi Petra Simonenko.

Pomimo braku przekazu satelitarnego, nadawca dostarczał sygnał operatorom sieci kablowych drogą IPTV do 1 lutego 2017 roku. Obecnie nie utrzymuje żadnych regularnych transmisji. Emisję satelitarną (satelita Amos 3 na pozycji 4,0°W) zawiesił na początku grudnia 2015 roku, wznawiając ją tylko na kilka dni w marcu 2016 r.

Właścicielami kanału Gamma są firmy Kontur (73,4133% własności) i Gamma (26,5640%). Wśród właścicieli znajdują się synowie głównego ukraińskiego komunisty – Andriej i Konstantin Simonenko z udziałami 0,0225% i 0,0002%.

Gamma to pierwszy na Ukrainie naziemny kanał cyfrowy w standardzie DVB-T. Licencję uzyskał 20 kwietnia 2006 roku, a transmisję testową rozpoczął 26 grudnia. Dopiero w 2009 roku uruchomił przekaz na satelicie. Kanał skierowany był do widzów w wieku od 14 do 49 lat i oferował im programy o różnej tematyce.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 - S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Konwerter Unicable Legacy Single LNB Chess

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

140 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama