reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trump zlikwiduje publiczną telewizję PBS?

dodano: 2017-03-18 20:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

PBS_USA_logo_360px.jpg Mało znana w Europie amerykańska, publiczna telewizja i radio PBS nerwowo podchodzi co do swojej przyszłości po ukazaniu się propozycji drastycznych cięć funduszy na ten cel z The Corporation for Public Broadcasting. Czy w ten sposób prezydent USA, Donald Trump zlikwiduje publiczne media w Stanach?

PBS_Public_no1_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obcięcie funduszy na publiczne media w USA o około 445 mln dol. rocznie, które pomagają lokalnym amerykańskim stacjom telewizyjnym i radiowym NPR i Public Broadcasting Service (PBS), mogą być katastrofalne w skutkach dla oddziałów w mniejszych miejscowościach, bo działają na niewielkim budżecie.

Patricia Harrison, prezes korporacji ostrzegła, że jeśli projekt budżetu USA przedstawiony przez Trumpa wejdzie w życie, może spowodować „upadek samego systemu mediów publicznych" w Stanach.

W dużych miastach główne stacje PBS zazwyczaj otrzymują jedynie część ich rocznego budżetu od rządu federalnego, a działają głównie dzięki składkom od słuchaczy lub widzów oraz odi ubezpieczycieli korporacyjnych. Ale filie publicznych mediów w mniejszych miejscowościach w większym stopniu działają na pieniądzach od Kongresu USA, które pozwalają na uzupełnienie budżetu do 35 proc. Ich brak może doprowadzić do bankructwa.

The Corporation for Public Broadcasting obsługuje około 1500 stacji, które prowadzą szereg programów edukacyjnych, dziennikarskiej działalności także związane ze sztuką. Korporacja publicznych mediów działa od czasów administracji prezydenta Lyndona Johnsona. Federalne fundusze na publiczne media w USA nigdy nie były zagrożone od 1970 roku. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama