reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat: 175 kanałów HD na pozycji orbitalnej 7/8°W

dodano: 2017-03-21 10:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Eutelsat 7/8°W MENA Nowe dane operatora satelitarnego Eutelsat Communications pokazują, że na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej wzmaga się tendencja do nadawania w HD, co odzwierciedla apetyt konsumentów na osiąganie lepszych wrażeń z oglądania telewizji.

Eutelsat 7/8°W MENA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przemawiając na konferencji Cabsat 2017 (21-23 marca, Dubaj), Ghassan Murat, wiceprezes ds. rozwoju i strategii biznesowych w Eutelsat Dubai, powiedział:

Eutelsat towarzyszy wprowadzeniu HD i różnorodności kanałów FTA na naszych satelitach. Nasza ankieta z 2016 roku w regionie MENA potwierdziła wiodącą pozycję 7/8°W, którą dzielimy z Nilesatem, obsługującą 52,3 mln gospodarstw domowych - wzrost z 49,7 mln w 2014 roku. Nowa fala wzrostu, którą umożliwił satelita Eutelsat 8 West B, to niemal 50-proc. zwiększenie się liczby kanałów HD w ciągu ostatniego roku, co dalej konsolidowało 7/8°W jako najważniejsze miejsce na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Ze 175 kanałami HD, z których 100 jest na wyłączność, pozycja 7/8°W wyznacza tempo dla nadawania HD na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Stacji telewizyjnych HD FTA jest aktualnie więcej niż płatnych - obecnie 100 kanałów w porównaniu z 77 kanałami płatnej telewizji. Zapotrzebowanie na HD odzwierciedla rosnący wskaźnik penetracji telewizorów HD w gospodarstwach domowych MENA, których liczba przekroczyła punkt przechyłu wynoszący średnio 50 proc. w poszczególnych krajach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Terra Plus H.265

Odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC)...

125 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1650 zł Więcej...
reklama