reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białoruski kanał może zostać ukarany na Ukrainie

dodano: 2017-03-23 18:42 | aktualizacja: 2017-03-23 19:09
autor: RO | źródło: telesat-news.net

Biełaruś 24 Ukraiński regulator medialny może zablokować białoruską stację telewizyjną Biełaruś 24. W tej sprawie Narodowa Rada ds. telewizji i radia zwróciła się do nadawcy na Białorusi z prośbą o wyeliminowanie naruszeń ukraińskiego ustawodawstwa, a w szczególności pokazywania mapy Ukrainy bez terytorium Krymu. W przypadku zignorowania tej prośby, regulator rozważy zakończenie retransmisji Biełaruś 24 na Ukrainie.

Ukraina Narodowa Rada


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powyższą nieprawidłowość monitoring regulatora wykazał w programie informacyjno-analitycznym „Akcenty” z 14 lutego br., w którym pokazano wirtualne mapy krajów członkowskich Centralno-Europejskiej Inicjatywy. Regulator podkreślił, że taka polityka redakcji stacji telewizyjnych pokazuje poparcie rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Fakt ten może przyczynić się do obalenia porządku konstytucyjnego, naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy, propagandy wojny, przemocy, okrucieństwa i rozgrzewania wrogości na tle etnicznym, rasowym i religijnym. Ponadto może doprowadzić do aktów terrorystycznych oraz zamachu na prawa i wolność człowieka.

Kolejną rzeczą jest forma ukazywania przez Biełaruś 24 informacji o bieżącej sytuacji na Ukrainie. Ukraiński regulator uważa, że nadawca nie trzyma się ogólnie przyjętych standardów dziennikarskich. 26 lutego w programie „Główny efir” nie został zachowany bilans spojrzeń na poszczególne wydarzenia polityczne na Ukrainie, co doprowadziło do jednostronnego ich omówienia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama