reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Z 4 satelitów nadaje 126 ukraińskich kanałów

dodano: 2017-03-24 00:29
autor: RO | źródło: mediasat.info

antena satelitarna satelita Pod koniec 2016 roku aż 126 ukraińskich kanałów było nadawanych za pośrednictwem satelity. Takie dane przedstawił członek Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia, Siergiej Kostinskij. Jednocześnie w swoim sprawozdaniu uściślił, że ukraińskie kanały są dostępne dla wszystkich mieszkańców Ukrainy. Przede wszystkim, około jedna trzecia gospodarstw domowych odbiera krajową telewizję z satelity.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jest to jedna z najpopularniejszych technologii dostarczania sygnału telewizyjnego na Ukrainie, która tworzy konkurencję dla naziemnej telewizji analogowej i cyfrowej, IPTV/OTT, Smart TV i nadawania w sieciach kablowych operatorów usług programowych

- powiedział Siergiej Kostinskij.


Dzisiejsza strategia rozwoju nadawania w strefie ATO i na terenach Krymu jest przeprowadza po to, by umożliwić odbiór ukraińskich kanałów telewizyjnych z użyciem wszystkich dostępnych technologii dostarczania sygnału. Dlatego powstają stacje nadawcze, instalowane są nadajniki analogowe i cyfrowe, które pokrywają sygnałem obszary ograniczone

- dodał członek Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia.

Ukraiński regulator na podstawie analizy zapewnionych licencji i monitoringu stworzył graficzny wykaz kanałów nadawanych z czterech pozycji orbitalnych. Na satelicie Astra 4A (4,8°E) jest nadawanych 68 kanałów, na Amos 3/7 (4°W) jest 40 kanałów, na Eutelsat 9B (9°E) działa 6 kanałów, a na Azerspace 1 (46°E) można odbierać 12 kanałów. Siergiej Kostinskij uściśla, że dzisiaj sytuacja niewiele się zmieniła wskutek przejścia określonej części kanałów na inne satelity albo odmowy licencji dla niektórych nadawców.
 
Ukraińskie kanały z satelity Astra 4A (4,8°E)
 
Ukraińskie kanały z satelitów Amos 2/3 (4°W)
 
Ukraińskie kanały z satelitów Eutelsat 9B (9°E) i Azerspace 1 (46°E)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama