SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjska telewizja nie pokaże Eurowizji 2017?

dodano: 2017-03-26 12:04 | aktualizacja: 2017-03-26 13:01
autor: RO | źródło: telesat-news.net

Eurowizja 2017 Kijów Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 9, 11 i 13 maja w Kijowie, nie będzie transmitowany przez żadną rosyjską telewizję. Tak brzmi oświadczenie korespondenta Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej VGTRK dla informacyjnego kanału Rossija 24. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zabroniła wjazdu na teren swojego kraju reprezentantce Rosji, Juliji Samojłowej.

Eurowizja 2017


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Julija Samojłowa to rosyjska śpiewaczka, wybrana do reprezentowania Rosji w konkursie Eurowizji 2017 w Kijowie z utworem „Flames Are Burning”. Artystka urodziła się 7 kwietnia 1989 roku w mieście Uchta. W wieku 13 lat została inwalidką pierwszej grupy z diagnozą rdzeniowego zaniku mięśni. Artystka porusza się na wózku inwalidzkim. Korespondent VGTRK powiedział, że w przyszłym roku, bez względu na miejsce konkursu, Rosję będzie reprezentowała Julija Samojłowa.

Ostatnio Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zabroniła Juliji Samojłowej wjazdu na Ukrainę na okres trzech lat. Zdaniem Kijowa, bezprawnie odwiedzała Krym. Europejska Unia Nadawców (EBU) jest tą decyzją rozczarowana. Komitet Organizacyjny będzie starał się, by wszyscy zadeklarowani uczestnicy konkursu mogli wziąć udział.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało decyzję Kijowa polityczną i podsumowało, że nie bierze pod uwagę interesów zwykłych ludzi. Moskwa czeka na właściwą reakcję Zachodu i organizatorów konkursu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Telewizja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1570 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...