7,7 mln widzów meczu el. MŚ 2018 Czarnogóra - Polska

dodano: 2017-03-27 12:26 | aktualizacja: 2017-03-27 12:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polsat

Robert Lewandowski Ponad 7,7 mln widzów średnio oglądało niedzielne (26 marca) zwycięstwo Polski z Czarnogórą w Polsacie i Polsacie Sport. Nasza reprezentacja pokonała w Podgoricy gospodarzy 2:1 i na półmetku eliminacji do Mundialu w Rosji 2018 zajmuje pierwsze miejsce z grupie „E” z 6-punktową przewagą nad Czarnogórą i Danią.

Polsat
Robert Lewandowski

Mecz Czarnogóra – Polska hitem weekendu
Spotkanie oglądał co drugi widz zasiadający przed telewizorem, a Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Obie anteny wśród wszystkich badanych w trakcie transmisji osiągnęły łączny udział w wysokości 46,2%. W grupie komercyjnej był on jeszcze wyższy i wyniósł 50,8%. Najwyższą oglądalność Polsat i Polsat Sport osiągnęły pod koniec drugiej połowy spotkania po bramce Łukasza Piszczka, kiedy mecz oglądało 9,1 mln widzów.

Najbardziej imponujący jest zasięg całkowity, który wyniósł 13 mln wśród widzów, którzy oglądali spotkanie przynajmniej minutę, podsumował nadawca.

Kolejny mecz o punkty eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018, reprezentacja Polski rozegra 10 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dane: Nielsen Audience Measurement