SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Strajk wpłynie na wyniesienie satelity Eutelsat 172B

dodano: 2017-03-29 12:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Eutelsat 172B Z najnowszych doniesień dotyczących strajku w Gujanie Francuskiej wynika, że ​​satelita Eutelsatu nie został wyładowany z samolotu transportowego Antonow - taki stan trwa już ponad tydzień. Strajkujący na lotnisku Kajenna-Rochambeu nie obsługują ani przesyłek, ani rozładunku towarów.

Eutelsat 172B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Eutelsat 172B został zbudowany przez Airbus Space & Defence i 20 marca został dostarczony do Gujany Francuskiej z Tuluzy. Do jego wyniesienia miało dojść 25 kwietnia. Wydaje się, że strajk doprowadzi do opóźnienia tego startu.

Eutelsat 172B jest pierwszym satelitą tego operatora w pełni elektrycznym.

Francuska agencja kosmiczna CNES podaje, że satelita jest w pełni zabezpieczony, przechowywany w specjalnym, klimatyzowanym kontenerze na lotnisku Kajenna-Rochambeu, około 15 km od Kajenny.
 

- Pozostawienie tego satelity w kontenerze Antonowa nie jest idealnym rozwiązaniem, ale jest tam klimatyzacja i nie ma zagrożenia zniszczenia satelity - powiedział Joël Barre (DG/CNES) i wskazał, że satelita jest bezpieczny.

Generalny strajk w Gujanie Francuskiej doprowadził do opóźnienia trzech startów z centrum kosmicznego w Kourou i kosztuje około 500 tys. euro dziennie z tytułu opóźnień.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik DIGITSAT PCM-1210 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

799 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...