reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Awaria satelity KazSat-2

dodano: 2017-03-31 12:37 | aktualizacja: 2017-03-31 13:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: advanced-television

KazSat-2 Z lokalnych doniesień wynika, że widzowie ​​w ​​​​​Kazachstanie utracili dostęp do kanałów satelitarnych w wyniku awarii satelity KazSat-2. Według raportu BBC Monitoring z 31 marca, kilku operatorów telekomunikacyjnych przerwało emisję w Kazachstanie ze względu na sytuację awaryjną związaną z satelitą KazSat-2 (86,5°E).

rcsc kazsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Sytuacja awaryjna związana z satelitą KazSat-2 została pierwotnie zgłoszona 31 marca o godz. 8:22. Trzynastu operatorów telekomunikacyjnych oraz nadawców telewizyjnych i radiowych w Kazachstanie używało zasoby satelity KazSat-2 do 31 marca. Obecnie nie nadają - poinformowało Ministerstwo Obrony i Przemysłu Kosmicznego Kazachstanu.

Zbudowany w Rosji KazSat-2 to drugi satelita komunikacyjny Kazachstanu, używany przez wielu operatorów telekomunikacyjnych i nadawców telewizyjnych w tym kraju. Został wyniesiony w lipcu 2011 roku po tym, jak w 2008 roku utracono satelitę telekomunikacyjnego KazSat-1.
 

- Specjaliści z centrum komunikacji kosmicznej Kazachstanu realizują obecnie działania mające na celu jak najszybsze przywrócenie pracy satelity i sieci operatorów telekomunikacyjnych oraz nadawców telewizyjnych i radiowych - czytamy w raporcie Ministerstwa.

Kazachstan korzysta także z satelity telekomunikacyjnego KazSat-3, który został wyniesiony w kwietniu 2014 roku. KazSat-3 jest również używany przez operatorów telekomunikacyjnych, nadawców telewizyjnych i dostawców szybkiego Internetu w Kazachstanie i sąsiadujących krajach.

Po sprawdzeniu przez BBC Monitoring o godz. 8:30 w dniu 31 marca krajowy kanał Khabar był dostępny w Taszkencie za pośrednictwem satelity.

To nie pierwsza awaria satelity KazSat-2. Podobną sytuację zaobserwowano w lipcu 2015 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama