Finał WTA Miami: 1.04 Konta - Wozniacki w TVP Sport

dodano: 2017-03-31 13:12 | aktualizacja: 2017-03-31 15:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Miami Open Johanna Konta uzupełniła stawkę finalistek turnieju WTA w Miami. Brytyjka w półfinale pokonała 6:4, 7:5 Amerykankę Venus Williams. W decydującym meczu zmierzy się z Dunką Caroline Wozniacki. Transmisja spotkania w sobotę, 1 kwietnia od godz. 19:00 w TVP Sport, sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Facebook
Miami Open

Pierwszy set rozpoczął się pod dyktando rozstawionej z numerem 10 Konty, która błyskawicznie dwukrotnie przełamała rywalkę i prowadziła 3:0. Starsza z sióstr Williams – trzykrotna triumfatorka całej imprezy – nie złożyła broni i szybko wróciła do gry. Kluczowy dla losów seta okazał się ósmy gem, w którym 36-latka nie wykorzystała kilku szans na wyrównanie stanu rywalizacji, przegrywając ostatecznie 4:6.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła Amerykanka, jednak szybko straciła przewagę przełamania. W decydujących momentach dało o sobie znać lepsze przygotowanie kondycyjne Konty, która wygrała całą partię do pięciu, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Było to czwarte spotkanie w historii rywalizacji zawodniczek i zarazem trzecie zwycięstwo Brytyjki, która w 2016 roku okazała się lepsza od Williams w finale imprezy w Stanford. W Miami w decydującym meczu Konta zmierzy się z Wozniacki – Dunka wcześniej w trzech setach wyeliminowała Czeszkę Karolinę Pliskovą 5:7, 6:1, 6:1.